Karın Yağlarını Eritmek | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Karın Yağlarını Eritmek

Karın Yağlarını Eritmek Hayatta şişman olmak çok yağlı bir göbekle ...
Karın Yağlarını Eritmek

Karın Yağlarını Eritmek

Karın Yağlarını Eritmek

Hayatta şişman olmak çok yağlı bir göbekle yaşamak zorunda kalmak; estetik olumsuzlukların yanı sıra güven kaybedici aynı zamanda tıbbi komplikasyonlar için risk arttırıcıdır. İnme, kalp rahatsızlığı, prostat ve meme kanseri ve tip 2 diyabet hep aşırı yağlı vücut nedeniyle tetiklenen hastalıklardır. Karın yağlarından kurtulmak aslında imkansız değildir. Biraz çaba ile bunu başarmak ve biraz sabırla tüm yağlardan kurtulmak mümkündür. Bu makalemizde karın yağları nasıl erir konusuna değindik ve sizler için dünyada otorite olmuş zayıflama kuruluşlarının izlediği yolları küçük başlıklar halinde derledik.

Karın yağlarını eritmek

Karın yağlarını eritmek için ilk yapacağınız şey; diyetinize liften zengin, karmaşık karbonhidratlar eklemenizdir. Bütün tahılları, fasulye, meyve, sebze, fındık, tohum, çilek ve tahıl ürünlerini diyetinize dahil edin. Beyaz ekmek, beyaz pirinç, kekler, kekler, kurabiyeler, krakerler, baklavalar, fast food besinler , kızartmalardan ve rafine ürünlerinden uzak durun. Bunu yapmak en zor olanıdır ancak gücünüzü kaybetmeye başladığınızda hayalinize; 2 ay sonraki fit görünümüzü getirin ve motivasyonunuzu besleyin.

Karın yağlarını eritmek

Gün boyunca küçük dilimler halinde yemek yiyerek iştahınızı azaltın. Kaliteli protein kaynakları ve yüksek lifli kompleks karbonhidratlar tüketin.  Buğulanmış Brüksel lahanası ve kahverengi pirinci pişmiş bir tavuk göğsü bir yemek örneğidir. İki buçuk saatte bir kez yemek yiyin ama az yiyin. Lokma sayınızı 1/4 oranına kadar indirin.

Karın yağlarını eritmek

Kalorileri düşürmek temel amaçtır o halde  kalorilerinizi düşürmek için diyetinizdeki tüm kalorili içecekleri su ile değiştirin. Bu da vücudunuzun yağ harcaması için gerekli olan suyu yeterince almanıza yardım edecektir.

Karın yağlarını eritmek

Lokantalarda ne yediğinize dikkat edin. Tereyağında pişirilen, kremalı soslarla kaplanan ve eritilmiş peynirle boğulan gıdalar ve yemeklerden kaçının.  Menüden pişmiş, kavrulmuş veya buğulanmış gıdalar sipariş edin. Gıdaların yağ oranı düşük olduğunu gösteren özel işaretleri arayın.

Karın yağlarını eritmek

Sevdiğiniz bir kardiyovasküler egzersiz türünü seçin ve vücudunuzun yağ yakması için sık sık egzersiz yapın. American College of Sports Medicine, kilo kaybı için 60 ila 90 dakika fiziksel aktivite önermektedir. Haftada üç gün en az 45 dakika kardiyo yapmaya başlayın. Eğer karın yağlarınızı kaybediyorsanız devam edin. Yüksek ve düşük yoğunluk arasında ileri geri dönüşümlü olarak kalorili çıktılarınızı artırın. Egzersiz programınızı ardışık olmayan günlerde yapın.

Karın yağlarını eritmek

Dinlenmek için daha fazla kalori yakmak için kas kütlenizi arttırın. Kardiyanızın değişen günlerinde ağırlıkları haftanın üç günü kaldırın ve tüm vücudunuzu hedefleyen alıştırmalar yapın. Tezgah presleri, temizleme ve presler, deadliftler, triseps dips, curller ve step-uplar örnektir. Pilates egzersizlerini evde yapabilirsiniz. Egzersizlerinizi ihmal etmeden ve boğazınıza sahip çıkarak çok kolay bir şekilde kilo verebilir; inatçı karın yağlarından kurtulma şansı yakalayabilirsiniz.