İçerik Girerken dikkat edilmesi gereken 5 şey | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

İçerik Girerken dikkat edilmesi gereken 5 şey

Şirketlerin yaptığı en büyük SEO hatalarından biri SEO içerik stratejisinin kendisidir. ...
İçerik Girerken dikkat edilmesi gereken 5 şey

İçerik Girerken dikkat edilmesi gereken 5 şey

Şirketlerin yaptığı en büyük SEO hatalarından biri SEO içerik stratejisinin kendisidir. Anahtar kelimelere, sayfa başlıklarına, şemalara, dahili bağlamaya ve elbette tüm önemli başlık etiketlerine (H1s, H2s vb.) o kadar çok zaman ve dikkat edilir ki, bir sayfadaki gerçek kelimeler neredeyse sonradan düşünülür. Bu, arama motoru optimizasyonunun teknik yönlerinin önemsiz olduğu söylenemez - daha çok içeriğin başarılı bir SEO içerik stratejisi için her zaman katalizör olacağıdır.

Aslında, teknik olarak sağlam bir web sitesi tarafından desteklenen yalnızca bir ilgi çekici içerik parçası, arama hacmi veya yüksek kaliteli trafiği yönlendiren sağlam amaç nedeniyle bir işletmenin birden fazla arama terimleri için sıralamasını artırmaya kolayca yardımcı olabilir. Bu nedenle SEO'da içerik yazmanın önemi asla küçümsenmemelidir. SEO algoritmalarını çevreleyen faktörler her zaman değişmektedir, ancak tek sabit yüksek kaliteli içeriktir.

Ancak yine, organik arama sıralamalarını artırmayı hedeflemek, başarılı bir SEO içerik stratejisinin sadece bir kısmıdır. İçeriğin ayrıca ziyaretçileri eğitmesi, etkileşimi teşvik etmesi ve bir işletmeyi pazardaki diğerlerinden farklılaştırması gerekir. Aksi takdirde, tüketicileri gerçek müşterilere dönüştürmeye zorlamak zor olur. Ve okuyucuları içeriğinizle dönüştürmek en zor kısımdır.

Şöyle düşünün: Teknik SEO, web sitesi içeriğinin arama sonuçlarında organik olarak sıra olmasını sağlayan temeldir. İlgili içerik, insanları tıklamaya ve oyalanmaya teşvik eden şeydir, oysa yüksek kaliteli içerik, insanları kişisel bilgileri abone olmak, dönüştürmek veya teslim etmek gibi harekete geçmeye zorlar. İçerik ve SEO ile ilgili her üç şeyi de iyi yapın ve web siteniz organik bir müşteri adayı üreten makine haline gelir.

Etkili SEO İçeriği Nasıl Yazılır?

Etkili SEO içeriğinin nasıl yazılacağını öğrenmek genellikle ilk olarak SEO zihniyetinden çıkmakla başlar. Yalnızca anahtar kelimeler ve sayfa başlıkları hakkında düşünmeyi bırakmak ve bunun yerine doğru kitle için doğru içeriği oluşturmaya daha fazla odaklanmak istiyorsunuz. Her şey, tüketicilerin en çok ihtiyaç duyduğu bir zamanda değerli bilgiler sunmakla ilgilidir - yalnızca arama motoru botları için içerik yazmakla değil.

Bu rotaya gitmek sadece işletmelerin sıklıkla yaptığı en büyük SEO hatalarından kaçınmanıza yardımcı olmaz. Ayrıca insanları sitenize (ve mağazanıza) yönlendirebilir ve bu dönüşüm oranlarını artırabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, web siteleri, blog gönderileri ve diğer pazarlama materyalleri için kaliteli içeriği ve SEO en iyi uygulamalarını bir araya getirirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey:

1. Kendinizi müşterinin yerine koyun.

Ürünler ve hizmetler tüketici sorunlarına çözümler sunmak içindir ve içerik fikirlerini hayal ederken bunu en üstte tutmak önemlidir. Hedef kitlenizin bir üyesiyseniz, karşılaştığınız en büyük zorluk nedir? Gerçekten derinin altına ne giriyor? Bu acı noktalarını düşünün ve içeriğinizle onlarla konuşun.

2. Yarışmayı izleyin.

Bazen, zor durumdaki bir SEO içerik stratejisinin düzeltmesi yarışmanın içeriğinde bulunabilir. Bir rakibin yaklaşım sözcükle kelimesi kelimesine kopyalamak istediğinizden değil, ancak ne tür içeriklerin onlar için iyi çalıştığı hakkında kesinlikle fikir verebilir. Ayrıca zamanlamayı, kanal seçimini ve daha fazlasını bilgilendirmeye yardımcı olabilir.

3. Pazardaki nişinizi anlayın.

Nispeten doygun bir pazarda olsanız bile, markanızla ilgili bir şey benzersiz olacaktır. Sizi, ürününüzü veya hizmetlerinizi sektörünüzdeki diğer oyunculardan ayıran şeyin ne olduğunu düşünün: Müşteri hizmetleri mi? Bir ürün özelliği mi? Kullanıcı deneyimi mi? Bu bilgileri kullanın ve bu noktayı iletmek için içeriğinizdeki soruları yanıtlayın. Müşterilere kimsenin sağlayamayacağı ne sağlıyorsunuz?

4. Araştırma konuları tam olarak.

Konuları araştırmak bariz görünse de, birçok işletme zaten dışarıda ne olduğunu görmek için internette arama yapamıyor. Google, rekabetin neler söyleyebileceğini ve herhangi birinin bu konuda konuşup konuşmadığını incelemek için bir konudur. Genellikle, sonuçları görmenin en hızlı yolu, iyi arama hacimlerine sahip, ancak düşük rekabete sahip içerik konularıdır. Google'ın Anahtar Kelime Planlayıcısı gibi araçlar ücretsizdir, kullanımı kolaydır ve bu "kutsal kase" konularını ve arama terimlerini tanımlamaya yardımcı olabilir.

5. Mümkün olduğunda içerik oluşturmayı şirket içinde tutun.

Son olarak, etkili SEO içeriği yazmanın anahtarı genellikle içerik oluşturmayı şirket içinde tutmak için kaynar. Ne de olsa sen ve ekibin uzmansınız. Bununla birlikte, zaman ve kaynakların sınırlı olabileceği için (ve özellikle küçük işletmeler için), içerik oluşturma için sabit bir tempo ayarladığınızdan emin olmak için bir takvim oluşturun. Kendi web sitenizde sessizliğe b sürülebilir ve insanlar hala iş yapıp yapmadıklarınızı merak edebilir. Bunun diğer tarafında, gerçekçi değilse, kendinizi tüm içerik oluşturmayı şirket içinde gerçekleştirmeye zorlamayın. Bu gibi durumlarda, harika bir ortak kesinlikle yardımcı olabilir.

Doğru yapılan içerik-ilk pazarlama sadece SEO sıralamasını artırmakla kalmaz, aynı zamanda web sitesi ziyaretlerini de artırır; düşünce liderliği yaratır; ve sonuçta yeni dönüşümler, müşteri adayları ve satışlar sağlar. İşletmeniz için çalışan bir SEO içerik stratejisi geliştirdiğinizden emin olun. Çiğneyebileceğinden fazlasını ısırmak istemezsin. İlk başta yavaşça başlayın ve oradan büyüyün.