HarmonyOS 4 Tanıtıldı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

HarmonyOS 4 Tanıtıldı

Huawei'nin HarmonyOS 4 sürümü, cihazlara Apple'ın Dinamik Ada benzeri bir özellik olan ...
HarmonyOS 4 Tanıtıldı

HarmonyOS 4 Tanıtıldı

Huawei'nin HarmonyOS 4 sürümü, cihazlara Apple'ın Dinamik Ada benzeri bir özellik olan genişleyebilir pencere, daha kişiselleştirilebilir ana ekran ve daha iyi performans gibi özellikler getirecek.

Apple'ın son zamanlarda popülerleşen Dinamik Ada özelliği, ilk kez bir rakip işletim sistemi olan HarmonyOS 4'te yer alacak.

HarmonyOS 4 neler getiriyor?

ABD ambargoları sonrasında Huawei'nin varlığını sürdürme çabasının önemli bir parçası olan HarmonyOS platformu, dördüncü sürümüne geçiyor. HarmonyOS 4 olarak duyurulan yeni sürümde birçok yenilik bulunuyor.

En dikkat çeken yenilik, Dinamik Ada benzeri bir özelliğin yerleşik olarak sunulması. Live Window adlı bu özellik, destekleyen uygulamalarda gerçek zamanlı bildirimleri ve uyarıları geniş bir formatta gösterme yeteneğine sahip.

Daha modern bir görünüm kazanan HarmonyOS 4'te, kullanıcılar sistem fontlarını ve renklerini farklı kombinasyonlarda özelleştirebiliyor. Panorama Weather, kilit ekranına günlük hava tahminlerini eklerken, bildirim merkezi tercihlere göre kategorilendirilmiş bir güncelleme aldı.

Ana ekran widget sayısı arttırıldı ve kopyalanan içerikler hem sistem genelinde hem de HarmonyOS cihazları arasında aktarılabiliyor. Araç içi eğlence sistemlerine de gelen "Devam" özelliği ile birlikte, iyileştirilmiş Ark yazılım motoru %20 daha iyi performans sağlıyor.

HarmonyOS 4 beta sürümü, Huawei Mate 50 serisi, Huawei P50 serisi, Mate X3 gibi toplam 34 cihaza sunulacak. Önümüzdeki haftalarda 35 daha cihaz beta programına dahil edilecek. HarmonyOS şu anda toplamda 700 milyon cihazda kullanılıyor.