Half-Life 3 sonunda geliyor mu? | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Half-Life 3 sonunda geliyor mu?

İlk kez 2004 senesinde pazara sunulan ve almadık mükafat bırakmayan Half-Life 2 amacıyla halen devam oyunu ...
 Half-Life 3 sonunda geliyor mu?

Half-Life 3 sonunda geliyor mu?

İlk kez 2004 senesinde pazara sunulan ve almadık mükafat bırakmayan Half-Life 2 amacıyla halen devam oyunu bekliyoruz. Bugün ise, bu bekleyişimizi daha da heyecanlandıracak bir ilerleme yaşandı. Yaşanılan ilerleme ile birlikte, daha daha önceden Valve’den ayrılan  Half Life 2’nin seksiyon yazarı Erik Wolpaw‘ın ekibe geri döndüğü gün yüzüne çıkartıldı. Bu ilerlemeye paralel olarak, binlerce oyunseverin aklında bir anda ”Half-Life 3 mü geliyor?” sorusu da çağrışmış durumda. İşte, detaylar!  

Half-Life 3 sonunda geliyor mu? 

Hatırlarsanız, Eric Wolpaw, Şubat 2017’de Half Life’ın öyküsünü yazan Marc Laidlaw ve Jay Pinkerton gibi yazarlarla beraber Valve’den ayrıldığını açıklamıştı. Valve’yi zora sokan bu ayrılığın sonrasında Gabe Newell, yapmış bulunduğu atılım ile beraber geçen Temmuz ayında Jay Pinkerton‘u görevine geri getirmişti.  Şimdi ise Half-Life serisinin yazarlarından biri olan Eric Wolpaw‘ın geri dönüş haberleri sosyal medyada yayılmasının ardından, Gabe Newell yapmış bulunduğu açıklama ile birlikte, Wolpaw‘ın ekibe geri döndüğünü müjdeledi.  

Half-Life 3 sonunda geliyor mu

Bu gelişmenin sonrasında yayınlanan raporlara göre, ikilinin bir süredir Half-Life VR üstünde çalıştığını da gün yüzüne çıkartıldı. İkilinin daha daha önceden Portal ve Half-Life serilerinin geliştirilmesinde mühim rol oynadığını göz önünde bulunduracak olursak bu da, önümüzdeki senelerde Half-Life 3 ve Portal 3 gibi merakla beklenilen oyunlar ile karşılaşacağımız manasına geliyor. 

Henüz, bütün bunların bir varsayımdan ibaret olduğunu da belirtmekte fayda var. Fakat Valve’ye yakın kaynaklarca elde edilen bulgular doğrultusunda, ikilinin yeni bir Half-Life oyunu üstünde çalıştığına net gözüyle bakılıyor. Peki, siz Half-Life 3‘ü bekliyor musunuz? Bu mevzu ile alakalı düşüncelerinizi derhal alttaki yorum kısmından aktarabilirsiniz.