Google Chrome OS yi Mac lere getiriyor | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Google Chrome OS yi Mac lere getiriyor

Chrome OS Flex sayesinde Mac'i olanlar bile yeni bir işletim sistemini deneyebilir: sadece ...
Google Chrome OS yi Mac lere getiriyor

Google Chrome OS yi Mac lere getiriyor

Chrome OS Flex sayesinde Mac'i olanlar bile yeni bir işletim sistemini deneyebilir: sadece önyüklenebilir bir USB belleğe ihtiyaçları var  Bir PC, dizüstü bilgisayar veya Mac'in ömrünü uzatmak bir zorunluluk haline geldi: özellikle elektronik bileşenlerin kullanılabilirliğindeki krizle birlikte. Ayrıca, Pandemi bize bir şey öğrettiyse, o da baba (uzaktan eğitim) ve akıllı çalışma arasında geçen uzun aylar boyunca, eski cihazlar nedeniyle herkesin çevrimiçi kaynaklara erişememesidir. Google , işletmeler ve okullar için tasarlanmış ve eski PC'lerde ve Mac'lerde çalışacak şekilde tasarlanmış Chrome OS Flex adlı yeni bir Chrome OS sürümüne erken erişim sunarak bu boşluğu doldurmaya çalışır .

İşletim sistemi "birkaç dakika içinde" kurulabilir: Google, Chrome OS Flex'i, Neverware (sonunda Google tarafından satın alınan bir şirket) tarafından geliştirilen CloudReady'den başlayarak, halihazırda tüm Chromebook'larda çalışan Chrome OS ile pratik olarak aynı hale getirdi. Yeni Flex OS, aynı kod tabanı üzerine inşa edilmiştir ve Chrome OS ile aynı sürüm kadansını takip eder. Bununla birlikte, yanıt donanım bileşenlerine bağlıdır, bu nedenle bir şey işe yarayabilir ve başka bir şey çalışmayabilir. Ancak bu esnek özellik , Flex , tam olarak Google'ın hedefidir: bir işletim sisteminin, özel bir takım elbise gibi, kurulu olduğu bilgisayar türüne uyum sağlamasını sağlamak.

Google Chrome OS Flex: nasıl doğdu

 Google, önyüklenebilir bir USB belleğe yüklenebilen Chromium OS tabanlı bir işletim sistemi olan CloudReady'yi geliştiren şirket olan Neverware'i 2020'de satın aldı . Son iki yıldır Mountain View mühendisleri, CloudReady'nin avantajlarını Chrome OS'nin yeni bir sürümüne entegre etmek için çalışıyor.

 

Sonuç, standart Chrome OS'den farklı olarak Mac'lerde çalışmaya da uygun olan, Google'ın işletim sisteminin bir sürümü olan Chrome OS Flex'tir .

Chrome OS Flex: bulut öncelikli bir sistem

Yeni işletim sistemi hızlıdır, yönetimi kolaydır ve PC ve Mac için güvenlidir, ücretsiz olarak indirilebilir ve çalıştığı bilgisayarda değil buluta dayalı olduğundan tamamen uyumludur. Chrome OS Flex, saniyeler içinde başlar ve zamanla yavaşlamaz, sistem güncellemeleri arka planda gerçekleşir ve kesinti süresi olmaz.

Ve Chrome OS Flex ile antivirüse gerek yok . Düzenli güncellemeler sayesinde virüslere, fidye yazılımlarına ve kimlik avına karşı entegre koruma elde edersiniz. Uygulamalar kullanıcının bilgisayarında değil bulutta çalışır ve korumalı alan verileri, uygulamaları ve işletim sistemini ayırmak için kullanılır.

Son olarak, ağ yöneticisi, uzaktan silme ile kaybolan veya çalınan cihazlarda veri kaybını da önleyebilir. Tıpkı CloudReady gibi, Chrome OS Flex de önyüklenebilir bir USB çubuğu aracılığıyla yüklenir ve çalışır .