Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar

Bankalar, tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarına yönelik olarak kredilendirme sağlayan ...
Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar

Bankalar, tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarına yönelik olarak kredilendirme sağlayan finansal kuruluşlardır. Pek tabii bankalar sahip oldukları finansal kaynakları kredilendirmelerle tüketicilere sunduğunda, bir takım güvenilirlikleri de göz önünde bulundururlar. Bu güvenilirlikler arasında özellikle kredi notu ve gelir belgesi önemli bir yere sahip. Bu yazımızda sizlerle eğer bir işte çalışmıyorsanız ve gelir belgeniz yoksa gelir belgesi istemeden kredi veren bankalar hangileri ele alacağız.

Genel anlamda gelir belgesi olmaksızın kredi veren bankalar, ilgili başvuruları internet bankacılığı hizmetleri üzerinden almaktadır. Böylelikle tüketiciler yalnızca kimlik bilgileri ile başvuru yaparken, bankalar kredi notunu yeterli görmeleri halinde talep edilen krediyi tahsis etmek konusunda esnek davranabilmektedir.

Çalışmayanlara kredi veren bankalar hangileri

Bir işte çalışmayan; ev hanımları, öğrenciler ve işsizler gelir belgeleri olmadığından kredi kullanamaz şeklinde bir yargı gerçekçi değildir. Bankalar kredi notunun yeterli olması durumunda belirli bir üst limite kadar kredi vermektedirler. Haliyle de gelir belgesi olmadan kredi kullanılması mümkündür.

Türkiye’de çalışmayanlara kredi veren bankalar arasında çok sayıda özel ve devlet bankasının yer aldığını da belirterek, bu bankaların hangileri olduğuna gelin birlikte göz atalım;

Enpara: Türkiye’de QNB Finansbank tarafından kurulan mobil bankacılık şubesi Enpara.com, çalışmayanlara kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Banka yalnızca mobil olarak hizmet verdiğinden, kredi başvuruları da otomatik olarak yalnızca mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Siz de şimdi Enpara.com mobil uygulamasını indirerek gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilir ve ihtiyacınız olan finansal kaynağı Enpara.com ayrıcalığı ile edinebilirsiniz.

CEPTETEB: Türk Ekonomi Bankası’nın mobil bankacılık kolu olan CEPTETEB üzerinden yapılan kredi başvurularında da gelir belgesi ibraz etmek gerekmemektedir. Bankanın sunduğu ihtiyaç kredisi olanaklarından ve uygun faiz oranlarından yararlanmak için hemen akıllı telefonunuzun mobil uygulama mağazasından CEPTETEB’i indirerek, ana ekrandan ihtiyaç kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank: Özel bankacılık sektörünün güçlü isimlerinden olan Akbank hem internet şubesi hem de Akbank Direkt mobil uygulaması üzerinden kredi başvurularını hızlı bir şekilde değerlendirmeye almaktadır. Şimdi siz de akıllı telefonunuza Akbank Direkt uygulamasını indirerek ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilir ve gelir belgesiz kredi kullanabilirsiniz.

İş Bankası: Türkiye’nin önde gelen bankalarından birisi olan İş Bankası’da gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Hem internet şubesi hem de mobil şubesi ile hizmet veren banka; ev hanımlarının, öğrencilerin ve henüz bir işte çalışmayanların nakdi ihtiyaçlarına yanıt bulabilmeleri için gelir belgesi talep etmeksizin kredilendirme sağlamaktadır.

Vakıfbank: Devlet bankası olarak hizmet vermekte olan Vakıfbank’tan da gelir belgesi ibraz etmeden kredi kullanabilmeniz mümkün. Bankanın ister internet şubesinden veya isterseniz telefon bankacılığı hizmetlerinden yararlanarak gelir belgeniz olmasa dahi kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir ve ihtiyacınız olan finansmanı hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz.