Fethiyede Görülmesi Gereken Yerler | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Fethiyede Görülmesi Gereken Yerler

Türkiye’nin en çok iç ve dış turizmine kucak açan yegâne cennet ...
Fethiyede Görülmesi Gereken Yerler

Fethiyede Görülmesi Gereken Yerler

Türkiye’nin en çok iç ve dış turizmine kucak açan yegâne cennet köşelerimizden birisi Fethiye. Ülkenin en güzel ve temiz denizinden (Ölü Deniz) Mitolojilere konu olmuş tarihiyle, Rodos adasına, kelebekler vadisine ve daha birçok görülmesi gereken mekânına, eşsiz doğasına âşık olacağınız coğrafi yapısına kadar sayılamayacak daha bir sürü güzelliği barındıran bir cennet Fethiye.

Muğla ilimize bağlı Fethiye cennet köşemizde gezilecek ve görülecek yerler

  1. Fethiye Ölüdeniz

Fethiye Ölüdeniz

Dünyada temizliği ile literatüre girmiş ender denizlerden birisi ölüdeniz. Turkuazın ve mavinin eşsiz dansı insanları kendisine o kadar bağlamış ki kitaplara, filmlere konu olmuş ölü deniz.  Antik dönemlerde ışığın ve güneşin mekânı olarak ta anılırmış ölü deniz. Bu tanımı da Tüm gün güneşin ve denizin keyfini doyasıya çıkarabilmenizle doğrulayabiliriz desek yanlış olmaz. Ülkemizin mavi bayrağa sahip plajlarından olan ölüdeniz;  Fethiye merkeze olan uzaklığı 13 km ve özel aracınız yoksa Fethiye merkezden minibüslerle  ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

  1. Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi

400 Metreye kadar ulaşabilen dik kayalıklarla çevrili vadi adını bu vadide yaşayan kelebek türlerinin çeşitliliğinden almaktadır. Ayrıca bu dik sarp kayalıklar Vadiyi dışardan gelecek olumsuz etkenlerden korumuş ve bir doğa harikası olarak kalmasını sağlamıştır. 1995 yılında da 1. Derece sit alanı olarak ilan edilen vadi 50 metrelik birde şelale ve vadinin ortasından denize dökülen nehriyle de özel bir yere sahiptir.

Kelebekler vadisi  Dünya miraslarını koruma vakfı tarafından Endemik bitki popülasyonu çeşitliliğinden dolayı korunması gereken dağlardan ilan edilen babadağın eteğindedir. Kelebekler vadisine Ölüdeniz den hareket eden teknelerle gidebilirsiniz. Kamp yapmak veya plajını kullanmak veye doğal zengliğini gezmek için mutlaka gidilmesi gereken yerlerdendir.

  1. Fethiye Kayaköy

Fethiye Kayaköy

Mübadele (1923) dönemine kadar Rum köyü olan kayaköy Fethiye ye bağlı bir mahalle ve yine sit alanı olarak karşımıza çıkıyor.  Karmilassos antik kenti yanında kurulmuş olan köy hisarönüne de birkaç dakika mesafe de konumlanmış durumda.

  1. Ölüdeniz Belcekız Plajı

Ölüdeniz Belcekız Plajı

Ölüdenizin kenarında uzayıp giden belcekız plajı son yıllarda yoğun bir şekilde ziyaret almasıyla da gözde plajlar arasındaki yerini sağlamlaştırdı. Ölüdeniz’e has olan masmavi denizi eşsiz kumsalı ile kesinlikle gidilmesi gereken mekanlardan birisi belcekız

Tabi bu kadar la da kalmıyor. Gemiler adası, Likya yolu, Çalış plajı Fethiye kral mezarları, Fethiye müzesi gibi mekanlarıyla Cennet köşelerimizden birisi Fethiye.