En uygun Fiyata Tatil Nasıl Yapılır? | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

En uygun Fiyata Tatil Nasıl Yapılır?

Yıl boyunca çalışırız. Mesai yaparız. Şehrin gürültüsü, koşuşturması arasında ...
En uygun Fiyata Tatil Nasıl Yapılır?

En uygun Fiyata Tatil Nasıl Yapılır?

Yıl boyunca çalışırız. Mesai yaparız. Şehrin gürültüsü, koşuşturması arasında yaşamaya çalışırız. Çocukların okulu, evin ihtiyaçları derken birde bakmışız ki hayat bizi çok yormuş. Bu bedensel ve psikolojik yorgunluğun elbette ki bir mükâfatı olmalı. Şehir yaşamına ayak uydurmuş ve çalışan insanların en büyük hayali yaz gelmesi ve hayatın bu koşuşturmasını kısa bir süre olsa da unutmaktır ve bu da en doğal haklarıdır. Fakat Ülkemizde yerli turizm açıkçası pek önemsenmiyor en azından izlenimlerim ve duyumlarım o yönde.

Bizler bir yıl boyunca çalışıyoruz didiniyoruz, koşuşturuyoruz ama gelirimiz öyle çokta şatafatlı bir otelde tatil yapmaya açıkçası yetmiyor, en azından ülkenin geneli için bunu söyleyebiliriz. Peki tatil yapmak bizimde hakkımız değil mi kardeşim? Bizim yabancılardan neyimiz eksik kendi ülkemizde onlar kadar rahat edemiyoruz? Diye hayıflanmayın hemen Burası Türkiye ve burada çareler tükenmez. Kesenize uygun hem de güzel mekânlarda tatil yapabilirsiniz ama önce yazıyı sonuna kadar okumanız lazım.

İnterneti Hafife Almayın

Biliyorsunuz ki İnternet artık alışverişten yemek tarifine, sosyal medyadan, ülke tanıtımlarına kadar hayatımızı etkileyen ve hayatımızda olan her şeyin bilgi, paylaşım platformudur ve bu nimetten yararlanmamız lazım öyle değil mi?

İnternet üzerinde özellikle son 10 yıl içerisinde her geçen gün artan otel ve tatil fırsat siteleri tatilcilere büyük fırsatlar ve kampanyalar sunuyor. Oteli aradığınızda ya da otele gittiğinizde geceliği 400 tl olan oda internette kampanya düzenleyen ve otel ile anlaşmalı site de 200 lira olabiliyor.

Bu konuda ben kendi deneyimimi ve tercih ettiğim siteyi paylaşmak isterim. 2016 yılında Kuşadası’nda bir otelden rezervasyon yaptırdım ama otelden değil otel ile anlaşmalı olan bir tur şirketinin sitesinden o site de her gün reklamlarda internette karşılaştığımız ETS turun sitesi. Tam ücreti hatırlamıyorum ama tahminen 3000 liraydı 5 gün 6 gecelik bir rezervasyon. Neyse tatil günü yaklaşıyordu ki ben ETS Turun sitesine girdim ve otele bir daha bakmak istedim iş bu ya tesadüfen sadece ve fiyatın 2300 liraya indiğini gördüm arada 700 lira oynuyor az para değil. ETS Turu aradım ve bu konuda ne yapabileceklerini sordum ertesi gün aradaki farkı hesabıma geçirdiklerini gördüm. Bu da internetin farkı olarak aklınızda kalsın.

İnternet üzerinde bulunan bu kampanyalı ve tatil fırsatları ile dolu siteleri mutlaka gözden geçirin.

Erken Rezervasyon Daha Hesaplı Tatil Olabilir

En uygun Fiyata Tatil Nasıl Yapılır

Daha önceleri de bizzat kendim deneyerek gördüm ki erken rezervasyon gerçekten hesaplı olabiliyor. Örneğin 3 ay önce yapacağınız rezervasyon ile sezonunda yapacağınız rezervasyon arasında neredeyse yarı yarıya fark olabiliyor ama dez avantaj olarak erken rezervasyonlarda, rezervasyon iptalini döneminde yaptırmaya kalkarsanız iade konusunda sıkıntılar olabiliyor. Fakat rezervasyonunuzu yine internet üzerinden, yani direk otelden değil de tur Firmalarının sitelerinden yaparsanız iade konusunda sıkıntı yaşayacağınızı sanmam.

Bunlara ek olarak, Sezonunda tatil yapmak yerine daha sakin sezon sonu dönemleri tercih etmeniz hem kalabalıktan uzak sakin bir tatil hem de daha ucuz bir tatil yapmanıza olanak sağlayacaktır. İnternetten rezervasyon yapmadan önce bu iş için açılmış otel fiyatları karşılaştırma sitelerini mutlaka gözden geçirin. Son zamanlarda reklamlarla karşımıza çıkan Trivago gibi siteler fiyatlar konusunda size bir fikir verecektir.