Elden Ring İpuçları Başlangıç ​​Sınıfı, Silah Becerileri ve Daha Fazlası | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Elden Ring İpuçları Başlangıç ...

Geliştirici FromSoftware'in hayranları devreye girmek üzere ve bu heyecan sayesinde yeni oyuncular onlara ...
Elden Ring İpuçları Başlangıç ​​Sınıfı, Silah Becerileri ve Daha Fazlası

Elden Ring İpuçları Başlangıç ​​Sınıfı, Silah Becerileri ve Daha Fazlası

Geliştirici FromSoftware'in hayranları devreye girmek üzere ve bu heyecan sayesinde yeni oyuncular onlara katılıyor.  FromSoftware  oyunlarında yeni olanlar için gazilerin zaten anladığı birkaç dersi anlamanız gerekir. Ancak Dark Souls, Bloodborne veya Sekiro: Shadows Die Twice'a aşina olanlar bile geliştiricinin önceki oyunlarında görülmeyen bazı özelliklerle karşılaşacaklar. 

İşte Elden Ring oyuncuları için yedi ipucunun bir özeti. 

Hangi sınıfı seçmeliyim? 

Bir karakter kurarken, aralarından seçim yapabileceğiniz 10 sınıf vardır. FromSoftware tarafından geliştirilen önceki Souls benzeri oyunlarda olduğu gibi, başlangıç ​​sınıfı silahlarınızı ve istatistiklerinizi belirler ancak nihayetinde karakterinizin gelişimi açık uçlu olacaktır. Yakın dövüş için tasarlanmış sınıflar sonunda büyü öğrenebilir ve oyuncular karakterlerinin seviyesini yükselttikçe usta sihir kullanıcıları haline gelebilir. 

Yakın dövüş karakteriyle başlamak istiyorsanız, Warrior, Hero, Vagabond veya Samuray'a gidin. Dördü de güçlü başlangıç ​​silahlarına ve isabet almak için savunma istatistiklerine sahip. Astrologer ve Prophet, iki sihirli başlangıç ​​sınıfıdır. Birincisi büyücülük yaparken, ikincisi büyüler kullanır. 

Confessor, hem yakın dövüş hem de büyü kullanan melez bir sınıftır, Mahkum ise fiziksel saldırılar yapabilir ve büyü kullanabilir. Haydut, gizlice savaşmak ve uzaktan savaşmak için tasarlanmış benzersiz bir haydut sınıfıdır. Daha sonra, minimum ekipman ve istatistikle başlayan bir sınıf olan Wretch var, yani öncelikle ek bir meydan okuma isteyen kıdemli Souls oyuncuları için tasarlandı. 

Silah becerilerinizi kullanın

Elden Ring'deki hemen hemen her silahın, FP kullanan güçlü bir özel saldırı olan bir Silah Becerisi vardır. Bu, becerilerin yalnızca nadir silahlara uygulandığı diğer Souls oyunlarından farklıdır. Bu, Uchigatana'nın yeteneği olan Kılıfsız gibi başlangıç ​​silahlarıyla bile özel saldırılar kullanabileceğiniz anlamına gelir. 

Bunları kullanmak için, silahı iki elle kullanmanız veya kendi silah becerisine sahip olmayan bir kalkanı kuşanmanız gerekir. Silah Becerileri oyun boyunca faydalıdır ve oyunun başlarında gerçekten daha az sinir bozucu hale getirebilirler. 

Mümkün olduğunda Torrent'e binin

Elden Ring

Aradaki Diyarlar arasında geçiş yapmanıza yardımcı olması için size Torrent adında hayalet bir at verilir. At sadece hızlı hareket etmekle kalmaz, aynı zamanda sizin için darbeler de alabilir. 

At sırtında savaşmaya alışın. Biraz savunma eklerken, işler kötüye gittiğinde kaçmanıza da izin verir. Bazı dünya dışı patron dövüşlerini at üzerindeyken kazanmak yürüyerek kazanmaktan daha kolaydır. 

Torrent'in çok fazla isabet alması durumunda, sizi yere yığılmış halde bırakarak kaybolacağını ve sonraki bir saldırı için kolay bir hedef olacağını unutmayın. 

Tüm kaynakları toplayın

Elden Ring, oyun boyunca savaşta yardımcı olacak çok sayıda eşya yapmanızı sağlayan bir üretim sistemine sahiptir. Bu eşyaları yapmak için, mağlup olmuş düşmanlardan alınan veya dünyanın dört bir yanına dağılmış bulunan kaynaklara ihtiyacınız olacak. 

Bu kaynaklar bol - bitkiler hemen hemen her yerde bulunabilir - ancak sadece eşya yapımında yardımcı olmazlar. Bunları ayrıca oyunun para birimi olan rünler için de satabilirsiniz. Yolunuz boyunca tüm bitkileri toplarsanız, bu, gerektiğinde karakterinizi seviyelendirmek için harcanabilecek binlerce rün demektir. 

Haritaya dikkat edin

Aradaki Arazi çok büyük, bu yüzden bir haritaya sahip olmak çok önemli. Ayrıca birçok ipucu var. Haritanın bölümlerini doldurduğunuzda, binaları, adaları ve diğer önemli yapıları gösterecektir. Haritadaki bu yerler patronların, zindanların, eşyaların veya karakterlerin yeri olabilir. 

Ancak harita, önce bulmanız gereken bölümlere ayrılmıştır. Haritası olmayan yeni bir ülkedeyseniz, kahverengimsi fener benzeri bir sembol arayın. O bölgenin haritasının bulunduğu yer orası. 

Seyahat ederken, kulübelere ve kamp ateşlerine dikkat edin. Kulübelerde genellikle konuşulacak eşyalar veya karakterler bulunur. Tüccarlar her zaman bir kamp ateşinin yanında olacaklar, bu yüzden onları aradığınızdan emin olun. 

Geri dönmek istediğiniz bir ilgi noktası bulursanız, o nokta için bir işaret bırakın. Haritaya 100 farklı işaret yerleştirebilirsiniz. 

Mesajları okuyun ve kendinizinkini bırakın

FromSoftware oyunlarındaki ortak bir özellik, mesajları okuma ve yere bırakma yeteneğidir. Diğer oyunculardan gelen bu mesajlar, bir düşmanın yakınlarda saklandığını, odada bir tuzak olduğunu veya bir öğeyi bulmak için belirli bir yöne gitmenizi bildirmek gibi belirli bir noktada ne yapmanız gerektiğine dair ipuçları verebilir. 

Mesajı okumak için her zaman birkaç saniye verin ve onları alkışladığınızdan emin olun. Bu, mesajın yazarına bir sağlık artışı sağlar. Ayrıca, alana kendi mesajlarınızı eklemekten çekinmeyin. Alkışladığınız mesajın aynısı olsa bile, birileri mesajınızı alkışlayarak ve karşılığında size biraz sağlık vererek bu iyiliğe karşılık verebilir. Birkaç oyuncunun diğerlerini trollemek için bilerek yanlış mesajlar atacağını unutmayın. 

Yuvarlak Masa Toplantısına geri dönmeye devam edin

Oyunun biraz başlarında, Yuvarlak Masa Bekletme'ye taşınacaksınız. Diğer FromSoftware oyunlarında olduğu gibi, bu alan diğer karakterlerle konuşmak, ekipmanı yükseltmek ve oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir merkez görevi görür. 

Hatırlanması gereken önemli olan şey, oyunda ilerledikçe bu hub'ın değişeceğidir. Yeni karakterler görünecek, daha fazla alan açılacak ve daha fazla öğe mevcut olacak. 

Bu nedenle Yuvarlak Masa Toplantısına sık sık geri gelmek önemlidir. Spesifik olarak, bir patronu yendiğinizde veya dünyadaki bir karakterle konuştuğunuzda. Bir şeylerin değişip değişmediğini görmek için Roundtable Hold'a geri dönün. 

Elden Ring PC, PS4, PS5 , Xbox One ve Xbox Series konsolları için 60 Dolar'a çıktı.

Elden Ring sistem gereksinimleri:

Minimum sistem gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10
 • İşlemci: Intel Core I5-8400 ya da AMD Ryzen 3 3300X
 • Bellek: 12 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3 GB ya da AMD Radeon RX 580 4 GB
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Önerilen sistem gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10/11
 • İşlemci: Intel Core I7-8700K ya da AMD Ryzen 5 3600X
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1070 8 GB ya da AMD Radeon RX VEGA 56 8 GB
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Elden Ring Türkiye fiyatı:

 • PC fiyatı (Steam): 
  • Elden Ring: 499 TL
  • Elden Ring Deluxe Edition: 669 TL
 • Xbox fiyatı: 
  • Elden Ring: 599 TL
  • Elden Ring Deluxe Edition: 789 TL
 • PlayStation fiyatı: 
  • Elden Ring: 599 TL
  • Elden Ring Deluxe Edition: 789 TL