Ekonomide Üst Lige Geçiş | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Ekonomide Üst Lige Geçiş

Cumhurbaşkanlığı'na bağlı İnsan Kaynakları Bürosu ve Çalışma Genel ...
Ekonomide Üst Lige Geçiş

Ekonomide Üst Lige Geçiş

Cumhurbaşkanlığı'na bağlı İnsan Kaynakları Bürosu ve Çalışma Genel Müdürlüğü nitelik, donanımlı kadrolar oluşturulmasında kilit rol üstlenecek. Global insan kaynağı stoku çıkarılacak, becerili isimler ulusal projelere kazandırılacak. Kamuda çağdaş insan kaynağı idare modellerini hayata geçecek.

20 MİLYON MÜZAKERE

Çalışma Genel Müdürlüğü de, kamunun personel kadrolarına ait eğitim, imtihan, pozisyonlar gibi işlemleri yürütecek. Nitelikli işgücü için yurtdışı tanıtım bürosu kurulacak. Yurttaşın maharet, sosyal statüsü, demografik vaziyeti dikkate alınarak nitelikli danışmanlık almaları dahilinde 5 senede 20 milyon müzakere gerçekleştirilecek. Yeni dönemde nitelikli işgücünü Türkiye'ye çekmek için aktif siyasetler izlenecek. Yurtiçi ve yurtdışındaki beynelmilel işgücü ve yurtdışındaki Türk işgücü için özel bir sistem kurulacak. Turkuaz Kart uygulaması sürdürülecek. İhtiyaç duyulan ülkelerde, ülkemize yönelik beyin göçünü sağlamak ve yüksek nitelikli işgücünü çekmek emeliyle yurtdışı tanıtım büroları kurulacak. Aktif işgücü programları çeşitlendirilecek, gençlerin ve kadınların niteliklerini geliştirecek etkinlikler gerçekleştirilecek. Gençlerin katılacağı siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme uzmanı ve kodlama gibi geleceğin mesleklerine yönelik işbaşı eğitim programları tertip edecek.

PERSONEL İMTİHANLARINI YAPACAK

Yeni sistemle gelecek sene kapatılacak olan Devlet Personel Başkanlığı'nın işlevlerinin büyük bölümünü de Çalışma Genel Müdürlüğü yürütecek. Müdürlük, yeni dönemde kamu müesseselerinin personel kadrolarıyla alakalı işlemleri ve uygulamaları izleyecek. Personelle alakalı konularda her türlü istatistiki, kayıtları tutacak. Kamu personel alım sınavları ve yerleştirme işlemlerine ilişkin asalları belirleyip, özürlü istihdamına ilişkin işlemleri yapacak. Sabah