Doğal Taşların Etkileri Hangi Doğal Taşı ne İçin kullanmalı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Doğal Taşların Etkileri Hangi Doğal Taşı ne ...

İnsanların doğal taşlarla tanışması çok eski zamanlara denk gelmektedir. Doğal taşların ...
Doğal Taşların Etkileri Hangi Doğal Taşı ne İçin kullanmalı

Doğal Taşların Etkileri Hangi Doğal Taşı ne İçin kullanmalı

İnsanların doğal taşlarla tanışması çok eski zamanlara denk gelmektedir. Doğal taşların çekiciliği değişik renkleri onları süs eşyası olarak kullanmamıza olanak sağlamıştır. Ayrıca en önemli özellikleri de çoğu doğal taş süs eşyası olarak kullanımının yanında geçmişten gelen bilgilerin de ışığında bazı psikolojik ve fizyolojik rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Tabi bu durum Alternatif tıp dediğimiz alanı ilgilendirmektedir. Bildiğim kadarı ile de bunun bir okulu yoktur.

Hangi Doğal Taş ne için kullanılır?

Doğal taşların bazı tedavilerde kullanılabildiğini söyledik fakat bilimsel olarak bunlar kanıtlanmış tedavi şekilleri değildir. Psikolojik olarak insanların kendilerini iyi hissettiklerini söylemek yanlış olmayacaktır. Peki hangi taş ne amaçla kullanılıyor onlara da bir göz atmış olalım.

Ametist Taşı

Ametist taşı  genel olarak Brezilya, Kanada, Rusya, Madagaskar, Hindistan, Namibya, Sri Lanka da çıkarılmaktadır. Şifa verici taşlar arasında en gözdesidir ametist ve kuvars familyasından mavi-mor renkli bir taştır. Ametist taşı için çok eski zamanlarda sarhoşluğu yok ettiğine inanılırmış bu sebepten de kadehler genelde bu taştan yapılırmış.  Ametist taşı şifacı bir taş olarak bilinmektedir. Büyüme hormon fazlalığı, hipofiz bezi hastalıkları, böbrek üstü bezi hastalıkları, testis hormonları ve hastalıkları, troid bezi hastalıkları, obezite gibi hastalıklara şifa olduğu düşünülür. Bulunduğu ortama sakinlik ve dinginlik kazandırdığı da söylenilmektedir.

Kuvars Kristali Taşı

Çevrenizdeki negatif enerjileri yok etmek için bu taşı kullanabilirsiniz. Duygusal olarak psikolojiyi dengelediği ve çevremizdeki teknolojik aletlerden salgılanan radyasyonları da yokettiği söylenmektedir.

Sarı Yeşim Taşı

Mutluluk veren bir taş olarak bilinmektedir. Ayrıca herhangi bir maddeye karşı bağımlılığınız varsa bu taşı bulunduğunuz ortamda tutarak etkisini azaltabilirsiniz.

Zeytin Yeşimi Taşı

Özellikle baş ağrısı yaşatan rahatsızlıklarda (migren, küme baş ağrısı..) ve romatizmal rahatsızlıklarda ortamınızda zeytin yeşimi bulundurursanız ağrıların etkisinin azalacağı söyleniyor.

Sitrin Taşı

Uyarıcı bir etkisi olduğu söylenilen bu taşı böbrek rahatsızlıklarında, kolon, böbrek ve kalp rahatsızlıklarında tedaviye ihtiyaç duyulan bölgeye temas ettirerek bu taşın şifa vereceği söyleniyor.

Ay Taşı

Kadınsal hastalıklarda ay taşının önemli bir etkisi olduğu düşünülmektedir.

Kırmızı lal

Bayanların adet dönemlerindeki sancıları ve huzursuzlukları kırmızı lal ile hafifletileceği inancı vardır.