Choreme Os Format Nasıl Atılır | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Choreme Os Format Nasıl Atılır

Chromebook'lar yetenekli makinelerdir, ancak diğer tüm yazılımlar gibi, onlarla sorun yaşayacağınız ...
Choreme Os Format Nasıl Atılır

Choreme Os Format Nasıl Atılır

Chromebook'lar yetenekli makinelerdir, ancak diğer tüm yazılımlar gibi, onlarla sorun yaşayacağınız zamanlar olacaktır. Bazı sorunların tek çözümü fabrika ayarlarına sıfırlamadır ve Chromebook'u sıfırlamak basit bir işlemdir. Bu makalede, Chrome OS'de Powerwash olarak da bilinen bir Chromebook'un fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanacağı anlatılmaktadır.

Başlamadan önce, Chromebook'unuzdaki tüm gerekli dosyaları yedeklediğinizden emin olun. Tüm dosyalarınızı kopyalamak için bir USB depolama cihazı kullanabilir veya dosyalarınızı Google Drive'a yükleyecek olan Google'ın bulut depolama çözümü Google One'ı kullanabilirsiniz.

Chromebook'u Fabrika Ayarlarına Sıfırlama (Powerwash)

Bir Chromebook'u Fabrika Ayarlarına Sıfırlamak için:

1. Ayarlar uygulamasına gidin.

2. Genişletmek için kenar çubuğunda 'Gelişmiş'i bulun ve tıklayın.

3. Aşağı kaydırın ve 'Ayarları Sıfırla'yı tıklayın.

4. 'Powerwash' ayarlarında 'Sıfırla' düğmesine tıklayın.

5. Chromebook'unuz yeniden başlayacak ve bir süre sonra Chrome OS karşılama ekranıyla karşılaşacaksınız.

Şifreyi unuttuysanız Chromebook'u Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Şifrenizi unuttuysanız Chrome OS'de oturum açmanın bir yolu yoktur. Bu durumda, Chromebook'unuzu doğrudan giriş ekranından sıfırlamanın bir yolu vardır. Böyle yaparak:

1. Oturum açma ekranında Ctrl+Alt+Shift+r tuş bileşimine basın.

2. 'Güçlü temizleme ve geri alma' düğmeli bir sıfırlama kaplaması penceresi açılacaktır. Chromebook'unuzu sıfırlamak için üzerine tıklayın.

3. Bir uyarı görünecek, 'Powerwash'ı tıkladığınızda Chromebook'unuz sıfırlanacak ve karşılama ekranına açılacaktır.

Chromebook açılmıyorsa Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Chromebook'unuz tamamen ölmüş gibi görünüyorsa, onu sıfırlamak ve çalışma durumuna geri getirmek için şunları yapabilirsiniz.

1. Chromebook'unuz kapalıyken, klavyedeki fiziksel güç düğmesini + yenileme tuşunu yaklaşık dört saniye basılı tutun. Chromebook ekranınız yanmıyorsa, onu bir güç kaynağına bağlayın ve tuş kombinasyonunu tekrar deneyin. Chromebook'unuz 2'si 1 arada ise, cihazınızın ışığı yanana kadar 8-10 saniye boyunca güç + ses açma düğmelerine aynı anda basın.

2. Chromebook'unuz Chrome OS eksik/hasarlı ekranına önyüklendiğinde, Chrome OS kurtarmaya girmek için Ctrl+D tuş bileşimine basın.

3. Chromebook Recovery Utility aracını kullanarak bir USB sürücüsünde Chromebook modeliniz için bir Chrome OS kurtarma görüntüsü oluşturun .

4. Eksik/hasarlı ekrandayken, USB sürücünüzü takın, Chrome OS otomatik olarak yüklenmeye başlayacaktır. İptal etmek istiyorsanız güç düğmesini sekiz saniye basılı tutun.

5. Tamamlandığında, Chromebook'unuz yeni bir Chrome OS yüklemesi ile yeniden başlatılacaktır.

Açılmıyorsa veya şifreyi unuttuysanız Chromebook'unuzu bu şekilde sıfırlayabilirsiniz. Bir Chromebook'unuz var mı? Şimdiye kadarki deneyiminiz nasıldı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi ve görüşlerinizi bize bildirin.