Cennet Adası – Marmaris | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Cennet Adası – Marmaris

Cennet adasının Milattan önce 3400 yıllarına kadar uzanan bir tarihi bulunmaktadır. O zamanlarda kar kavmi ...
Cennet Adası – Marmaris

Cennet Adası – Marmaris

Cennet adasının Milattan önce 3400 yıllarına kadar uzanan bir tarihi bulunmaktadır. O zamanlarda kar kavmi denilen bir kavim bölgeyi almış ve ismine Karia (kar’ın ülkesi) demişlerdir.

Cennet adası Marmaris merkeze 30 dakikalık yolculuk mesafesinde bulunur. Adada pansiyon lokanta gibi hizmetler mevcut olup hem günü birlik hem de uzun süreli tatilcilerin uğrak mekanlarından birisidir. Cennet adası tam bir ada olmayıp yarım adadır ve ormanlarla örtülü bir doğası vardır. Denizin mavisi ve Yeşilin rahatlatıcı serinliğini iç içe bulabileceğiniz bu güzide yerde insanların koşuşturmasından uzakta sessizliğin, doğanın ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Cennet adası kıyı şeridinin uzunluğu ve bu kıyı şeridinde bulunan doğal koyların güzelliği ile muhteşem bir tatil merkezi halini almıştır. Ayrıca antik kentlere yakınlığı, mavi tur imkânları eğlence alanları, marinaları, su sporlarına elverişli bir körfez oluşu daha sayamadığımız onlarca artısından bazıları. Konaklama imkânı da oldukça çeşitli olan ada 5 yıldızlı otelden en mütevazı pansiyona kadar her türlü konaklama imkânı da sunmaktadır.

Bölge Akdeniz iklimine sahip olmasının avantajlarını da bünyesinde barındırmaktadır. Sonbaharın sonlarına doğru dahi denize girebilme imkanı vardır. Adanın çevresini kuşatan büyük ve geniş ormanların varlığı ve aynı anda deniz havasını da yaşayabilme olanağı ile ismini de hak eden, tam bir cennet parçasıdır Cennet adası.

Cennet Adası – Marmaris

Cennet yarımadasının ismi Nimara olarak geçmektedir. Nimara tur teknelerinin günlük olarak akın ettiği bölgelerden birisidir. Cennet adasına ulaşmak için Marmaris’ten 8 km uzaklıkta bulunan “Yalancı boğaz” a gelip buradan Cennet adasına kadar yürüyüş yapabilirsiniz (genelde yürüyüş yapmak isteyenlerin tercih ettiği güzergâhtır burası).

Günübirlik ziyaretleriniz için cennet adasında bulunan cafe, restaurant ve eğlence merkezleri mevcut. Denizden uzaklaşıp doğa ile iç içe olabileceğiniz yürüyüş yolları ve buraları dolaşmanıza yardımcı olabilecek rehberler de bulma imkanına sahipsiniz.

Nerede Konaklayabilirim?

  • Turunç Premıum Hotel – Marmaris Turunç
  • Green Nature Resort SPA – Marmaris Siteler
  • My Dream Hotel – Marmaris Siteler
  • Grand Yazıcı Club Marmaris – Marmaris İçmeler
  • Begonville Hotel – Marmaris Merkez
  • Angel’s Marmaris Hotel – Marmaris Merkez
  • Halıcı Hotel Marmaris – Merkez
  • Kalemci Hotel – Merkez
  • Rosy Apart Hotel – Merkez