Canon EF 85mm f1.4L IS USM | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Canon EF 85mm f1.4L IS USM

Canon EF 85mm f / 1.4L IS USM Lens duyurdu ve 1,599.00 $ dan piyasalarda yerini aldı. Bunlardan biri ile bir saat ...
Canon EF 85mm f1.4L IS USM

Canon EF 85mm f1.4L IS USM

Canon EF 85mm f / 1.4L IS USM Lens duyurdu ve 1,599.00 $ dan piyasalarda yerini aldı. Bunlardan biri ile bir saat kadar vakit geçirmekten mutluluk duydum ve edindiğim bilgi ve izlenimleri sizin için paylaşacağım.

Canon EF 85mm f / 1.4L IS USM Objektif, görüntü sabitleme lensinde kayıt süresi ve en kapsamlı diyafram açıklığı özellikleriyle birçok bakımdan portre fotoğrafçılığı için mükemmel bir lenstir. 85mm odak uzaklığı, yüz özelliklerini bozmadan izleyiciyi çeken çok hoş bir portre perspektifi sağlıyor. Ultra geniş diyaframı, düşük ışıkta bir nesneyi başka rahatsız edici bir arka plandan ayıran çok güçlü bir arka plan bulanıklığı oluşturabilir.

Objektifin sonundaki kırmızı halkayla (premium L serisi durumunu belirten) etkileyici bir görüntü kalitesi verir ve 4 kademeli görüntü sabitleme özelliği, fotoğraf makinesinin titremesini ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve bu zorlu çekim koşullarında çalışan fotoğrafçılara ek avantaj sağlar. Aşırı derecede düşük ışık koşullarında bile keskin renklerle inanılmaz sonuçlar veriyor ve profesyonel kalitede resimler vadettiği açık.

Ayrıca, parlama ve gölgelenme etkilerini ortadan kaldırmak için ön öğede Canon'un Hava Kabarcıklı Kaplama (ASC) teknolojisi kullanılıyor. Bu teknoloji dahili gölgelenmeyi ve parlamayı azaltmaya yardımcı olurken geniş f/1.4 diyafram açıklığı sığ bir alan derinliği yaratıyor. Lens, en yeni AF teknolojisi sayesinde hızlı ve hassas tepki vererek neredeyse sessiz odaklama sunuyor.

Darbe emici ön silindirin de dahil olduğu dayanıklı yapı, tüm koşullarda yüksek performans sunmakta. Ön ve arka lens elemanlarında bulunan florin kaplamalar toz ve neme karşı koruma sağlarken hassas mesafe işaretleri flaş kullanırken E-TTL hesaplamalarına izin veriyor.

Klasik portre odak uzaklığı aralığı 85 mm'den 135 mm'ye kadardır ( FOVCF'nin hesaba katılması sonrasında ). 85 mm'lik bir lens, tam çerçeve DSLR'de alt klasik seri rakamıyla çarpıyor ve bir APS-C 1.6x gövde üzerinde 136 mm'lik bir görüş açısı ile bu formatta da ideal portre aralığında kalıyor. Elbette bir APS-C formatlı DSLR, tam çerçeve bir DSLR ile aynı çerçevelemeyi elde etmek için daha uzun bir çalışma mesafesi gerektirir (ve dolayısıyla aynı diyaframda daha fazla alan derinliği ve daha az güçlü bir şekilde bulanık arka plana sahip olacak).

Şüphesiz, Canon'un son yıllarda yapmış olduğu en iyi lenslerden biri. Birçok kullanıcının isteyeceği şeyleri tam olarak cevaplıyor ve dünyanın dört bir yanındaki portre ve düğün fotoğrafçılarından tam çerçeve EOS DSLR'lerde çekilen yüksek talep alan bir objektif olmasını bekliyorum.

Hızlı, iyi yapılandırılmış, optik olarak stabilize edilmiş orta telefoto asal bir lens isteyen Canon'un eksiksiz bir DSLR kullanıcısıysanız, EF 85mm f / 1.4L IS USM'ye aşık olmaya hazırlanın. Geniş açı yapabilen görüntü kalitesi ve merkez netliği çok etkileyicidir. 1,599.00 $ pek ucuz bir rakam olmasa da buna  değeceğinden emin olabilirisiniz.