Bu Patates Tam 1 Milyon Euroya Satıldı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - İş Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Bu Patates Tam 1 Milyon Euroya Satıldı

1 kilo patatesmi yoksa 1 kilo demir mi ağır cevabı aşikar olsa da 1 kilo patatesin daha pahalı olduğu bu ...
Bu Patates Tam 1 Milyon Euroya Satıldı

Bu Patates Tam 1 Milyon Euroya Satıldı

1 kilo patatesmi yoksa 1 kilo demir mi ağır cevabı aşikar olsa da 1 kilo patatesin daha pahalı olduğu bu haberle ortaya çıktı :) Görmüş olduğunuz bu patates 1 milyon euroya satıldı. İrlandalı ressam ve fotoğraf sanatçısı Kevin Abosch'ın yapmış olduğu patates resmi tam 1 milyon euroya alıcı buldu.  Tabloyu Avrupalı bir iş adamının aldığını söyleyen Kevin Abosch, '' Birinin duvarımda duran bir resmi alması '' ilk değil ifadelerini kullandı.

Bu Patates Tam 1 Milyon Euroya Satıldı

Yaptığı patates resminin İrlanda 'nın organik patatesi olduğunu belirten İrlanda'lı fotoğraf sanatçısı duvarında bulunan patates fotoğrafının satılma hikayesini şöyle anlattı ;

Resmi satın alan iş adamı ile birlikte kendi evinde bir akşam yediğini ve ardından Avrupalı İş adamının  iki bardak şarap içtikten sonra ben bu resmi istiyorum dediğini belirtti.

İki hafta iş adamı ile pazarlık yapan fotoğraf sanatçısı 2 hata sonunda resim için Avrupalı iş adamı ile 1 milyon euro ya anlaştığını söyledi. Fotoğrafı 2010 senesinde çektiğini belirten İrlandalı Fotoğraf sanatçısı Kevin Abosch , Johnny Depp, Yoko Ono, Bob Geldof ve Steven Spielberg gibi ünlü sanatçıların fotoğraf ve portreleri ile tanınıyor.  Uluslararası moda dergi ve kuruluşlarında çalışan sanatçının eserleri en az 270.000 euro 'dan başlıyor.

Sanatçı bir çok kesim açısından eleştirilen '' Fotoğrafın fiyatı saçma '' sözlerini anlayışla karşıladığını belirterek , fotoğrafı  siyah arka plan üzerinde tek bir ışık altında dijital makine ile çektiğini söyledi.