Bluetooth ile Telefon ve Bilgisayarı Bağlama | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Bluetooth ile Telefon ve Bilgisayarı Bağlama

Bluetooth teknolojisi neredeyse tüm telefon ve bilgisayarlar da mevcut ve teknoloji sayesinde dosyalarımızı ...
Bluetooth ile Telefon ve Bilgisayarı Bağlama

Bluetooth ile Telefon ve Bilgisayarı Bağlama

Bluetooth teknolojisi neredeyse tüm telefon ve bilgisayarlar da mevcut ve teknoloji sayesinde dosyalarımızı telefondan bilgisayara ya da bilgisayardan telefona aktarabiliyoruz. Bunun da yöntemleri mevcut tabi ki. Peki neden kablo kullanmıyoruz? Diye soracak olursanız elbette ki tercihim kablodan yana olur çünkü veri transfer hızı daha fazla olacaktır ama bu durumu kablo bulamadığımız da karşılaşacağımız bir durum olarak düşünürsek nasıl yapacağımıza hemen bakmakta fayda var. Birde bluetooth kablodan daha pratiktir her zaman ve emin olun kablo ile uğraşmayacaksınız biraz daha fazla beklemek adına

Bluetooth ile iki cihaz arasında nasıl bağlantı kuracağız?

 

İşin püf noktası bağlantı kuracağımız cihazların her ikisinde de bluetooth teknolojisini aktif hale getirmemiz gerekiyor. Android işletim sistemli bir telefona sahipseniz telefonunuzun üst kısmını aşağı doğru çektiğinizde ortaya çıkan hızlı ayarlar sekmesinde bluetooth sekmesini göreceksiniz  ve oradan etkinleştirebilirsiniz. IOS işletim sisteminde de ayarlarda genel sekmesinde bluetooth bağlantısını göreceksiniz buraya girerek aktif edebilirsiniz. Windows 7 işletim sisteminde ise Başlat Menüsü > Cihazlar ve Yazıcılar > Yeni Bir aygıt ekle bağlantısını izleyerek ekleyebilirsiniz.

Bluetooth ile iki cihaz arasında nasıl bağlantı kuracağız

Bu bağlantıda açılan pencerede “aygıt aranıyor… aygıtınızın bulunabilir durumda olduğundan emin olun” şeklinde ibare çıkacak sonrasında telefonunuzda aktif ettiğiniz bluetooth görünecektir. Tıkladığınızda doğrulama istenebilir gerekli adımları tamamlayarak bağlantı kurmuş olacaksınız. Bağlandıktan sonra bağlantınız kapatılana kadar aktif kalacaktır. Bluetooth teknolojisi 10 metreden uzağa bağlanmayabilir ya da sorun yaşayabilir bundan dolayı 10 metreyi geçmemekte fayda vardır.

Bağlantı sağlandıktan sonra dosya alışverişi bir iki tıklama ile yapılabilecek kadar basit bir iş haline geliyor. Bunu yapmak için paylaşılacak dosyaya tıklayıp paylaş deyin ve çıkan sekmede bluetooth seçeneğini seçin adımları izlediğinizde dosyanız paylaşılacaktır.