Bitcoinden Para Kazanma Yöntemleri | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Bitcoinden Para Kazanma Yöntemleri

Bitcoin'den Para Kazanma Yöntemleri
Bitcoinden Para Kazanma Yöntemleri

Bitcoinden Para Kazanma Yöntemleri

Bitcoin'den Para Kazanma Yöntemleri

Bitcoin borsaları, rekor üzerine rekor kıran BTC ile tabiri caizse yarışamaz hale geldi. Tüm zamanların en tartışmalı para birimi olan ve hayatımıza 2009 yılında giren Bitcoin için o zamanlar neredeyse hiç umut yoktu ancak göreceli de olsa kısa sürede Bitcoin’in muhteşem bir yükseliş sağladığı rahatlıkla görülebilir. Kriptolu ilk elektronik para birimi olan Bitcoin’in geçtiğimiz aylarda rekor yükselişi ile birlikte, Amazon gibi büyük şirketlerin e-para birimleri ile alışverişi destekleyeceği dahi konuşuluyordu; peki bunlar bir yana, Bitcoin’den para kazanma yöntemleri nelerdir ve Bitcoin’den hangi şekillerde, hangi şartlarda para kazanılır biliyor musunuz? Bugünkü yazımızda, sizler için Bitcoin’den nasıl para kazanabileceğinizi en iyi yöntemlerle, ayrıntılı ve doğru bir biçimde açıklamaya çalışacağız. Siz de, yazımızı okuyarak Bitcoin’den para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

Bitcoin’den para kazanmanın temelde üç yöntemi olduğunu biliyoruz. Bunlardan bir tanesi, arbitraj yöntemiyken bir diğeri madencilik yöntemi olarak biliniyor. Son olarak bir de, dolaylı yoldan madencilik ya da bedava bitcoin kazanma yöntemleri mevcut.

    Bitcoin Para Kazanma Yöntemleri

  1.  

Arbitraj Yöntemiyle Bitcoin Kazanmak

Arbitraj, aslına bakarsanız iktisadi bir terim ve alım satım anlamına geliyor. Temelde, alım satıma dayalı olan bu yöntemle Bitcoin’den para kazanmak ise oldukça kolay. Özellikle Bitcoin ile daha önce hiç uğraşmamış olan bir kimse; rahatlıkla hem Bitcoin hakkında deneyim kazanmak hem de küçük ölçekli paralar kazanmak için arbitraj yöntemini deneyebilir. Bakıldığında, arbitraj yöntemini uygulamak için yapmanız gereken adımlar çok basit.

 

Öncelikle, bir Bitcoin borsasından Bitcoin ya da altcoin satın almanız gerekiyor. Altcoin satın almak, pek çok kez daha iyi bir yol olabilir zira alım satım hızlı bir şekilde yapılır ve bu sayede değer kaybetmeksizin anında altcoin alıp satabilirsiniz.

       Bitcoin Para kazan

Bitcoin borsasından aldığınız Bitcoin’i, alımınızın daha yükseğine satmak; sizlere kâr sağlar ve bu ufak kârı bir kenara koyarak, sonrasında rahatlıkla yeniden Bitcoin değeri düştüğünde Bitcoin satın alabilirsiniz. Bu sayede, gün sonunda ufak meblağda bir kâr payınız olur ve bu oldukça iyi bir kazanç yöntemidir. Küçük sermayeli insanlar ve Bitcoin işine girmek isteyenler için, Türk yahut yabancı borsa fark etmeksizin arbitraj yapmak mümkündür.

 

  1.  

Bitcoin Madenciliği ile Para Kazanmak

Bitcoin madenciliği, geçmişte oldukça kolay bir iş olarak biliniyordu ve bu işi kotarmak için yapılan işlemler çok basitti. Bilgisayarınız üzerinden rahatlıkla madencilik yaparak Bitcoin çıkarabiliyordunuz; ancak bugün bunun olanağı neredeyse yok, zira madencilik popülerleştikçe, buna dair makineleşme de arttı ve günümüzde bilgisayarınızdan kat be kat hızlı Bitcoin madenciliği makineleri mevcut. Genelde, bu makinelerle yapılan madencilik işlerine dair bilgi almak ve temelde bu işi öğrenmek ise oldukça uzun sürebiliyor.

 

Eğer iyi bir sermayeniz varsa; günümüzde Bitcoin madenciliği, Ethereum madenciliği gibi pek çok elektronik para biriminin madenciliğine girişebilir ve kendi paranızı kendiniz çıkarabilirsiniz. Elektrik parasını da içinden çıkardığınızda yaklaşık 4-5 ay içerisinde kendini amorti edebilen pek çok makinenin olduğu bilinmekte.

 

Elektronik para madenciliğini, büyükçe bir arsada top aramaya benzetebilmeniz rahatlıkla mümkündür. Ancak bu topun rüzgarla birlikte sürekli yön değiştirdiğini de düşündüğünüz vakit aynı zamanda zor bir iştir. Bu sebepten, hız her şeyden önemli ve her geçen gün daha hızlı Bitcoin madenciliği araçları geliştiriliyor. Kısaca, siz de Bitcoin’den madencilik ile para kazanmak istiyorsanız, öncelikle yüklü bir sermayeye sahip olmalı ve sonrasında bu sermaye ile işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz.

     Bitcoin Para Kazanma

  1.  

Bedava Bitcoin Veren Siteler

Bu, en uğraşsız kazanç biçimlerinden bir tanesi olduğu gibi aynı zamanda en az kazanç getiren sistemlerden bir tanesi. Bedava Bitcoin verdiğini belirten ve zaman zaman sizlerin bilgisayarının gücünü kullanarak madencilik yaptırıp zaman zaman bilgisayarınızdan belli veriler alan pek çok sitenin olduğunu biliyoruz. Bu sitelerin muhakkak bir çıkarları bulunduğundan, kesinlikle yatırım yapmanızı tavsiye etmiyoruz zira pek çoğunun ponzi olduğu da biliniyor.

 

Ancak, güvenilir olarak bedava Bitcoin veren pek çok sitenin varlığından da haberdarız. Bitcoinker, Freebitco.in ve daha pek çok siteyi tespit ederek, cüzdanınıza az da olsa Bitcoin’in girmesini rahatlıkla sağlamanız mümkün.