Beyaz Eşyaları Nasıl Temizlerim? | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Beyaz Eşyaları Nasıl Temizlerim?

Özellikle ev hanımlarının vazgeçilmezleri ve hayatımızı oldukça kolaylaştıran ve bir ...
Beyaz Eşyaları Nasıl Temizlerim?

Beyaz Eşyaları Nasıl Temizlerim?

Özellikle ev hanımlarının vazgeçilmezleri ve hayatımızı oldukça kolaylaştıran ve bir çok konuda zamandan tasarruf etmemizi ve artan zamanımızı kendimize ve ailemize ayırmamızı sağlayan evimizin demirbaşları beyaz eşyalarımız da temizliğe ihtiyaç duyuyor.

Elektrik süpürgesi, buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası… Gibi eşyalarımızı nasıl temizleriz? Temizlerken nelere dikkat etmeliyiz? Artık toz tutmayan, parmak izi bırakmayan beyaz eşyalar çıktıysa da, Bu özellikler temizlik adına yetersiz kalmakta tabi ki. Beyaz eşyalarımızın bakterilerden kurtulması ve daha sağlıklı olabilmesi adına mutlaka belli aralıklarla temizlenmesi gerekiyor.

Buzdolabını Nasıl Temizlemeliyiz?

Buzdolapları gıdalarımızın raf ömrünü arttırmak ve daha sağlıklı koruyabilmemiz için gerekli büyük bir buluştur.  Dolayısı ile temizliğine de bir o kadar önem vermemiz gerekmektedir.
Buzdolabı temizliğinde kesinlikle kimyasal temizlik ürünleri kullanmamalısınız. Ne kadar kalıntıları temizlediğinizi zannetseniz de kimyasallar kolay kolay bulaştığı yüzeyden ayrılmayabiliyorlar. Buzdolabı temizliğine başlamadan önce, Dolabın fişini çekin. Daha sonra bir miktar suya sirke ekleyerek dolabın içini silin ve sonra başka bir bez ve sirke olmayan su ile duruladıktan sonra yine kuru bir bez ile kalıntıları temizleyin. Bu şekilde hem hijyenik bir buzdolabınız olacak hem de kimyasal kullanmamış olacaksınız.

Burada dikkat etmeniz gereken püf noktalar: temizliği uzun süreye yaymayın çünkü fişiniz takılı olmadığında dolap çalışmayacak ve buzluk kısmındaki buzlar eriyecek ve size daha fazla iş çıkaracaktır. Diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta ise, Sirkeli su ile sildiğiniz her yeri farklı ve içinde sirke olmayan su ile durulayıp yine farklı ve kuru bir bez ile de kurulamanız gerektiğidir.

Beyaz Eşyaları Nasıl Temizlerim?

Bulaşık Makinası Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Hijyene önem verdiğimiz yardımcı ev eşyalarımızdan birisi de bulaşık makinasıdır. Bulaşık makinalarının temizliği de kolay ve zahmetsizdir.

Öncelikle deterjan haznesine bir miktar karbonat ekleyerek deterjan haznesinin kapağını kapatın ve sonrasında derin bir kasede kalacak ve dökülmeyecek şekilde sirkeyi makinanın herhangi bir noktasına sabit bir şekilde yerleştirin. Bu şekilde en yüksek sıcaklıkta makinanızı çalıştırın böylece makinanız bulaşıkları yıkadıktan sonra kalan su lekeleri ya da mat görünümlerden kurtulacak ve daha iyi performans verecektir. Unutmadan: Temizleme işleminde makinanın içindeki pervaneleri çıkarabilirseniz daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

Çamaşır Makinasını Nasıl temizleriz?

Çamaşır makinaları neredeyse evimizdeki en önemli yardımcı aletlerden birisidir. Çamaşır yıkamanın zorluğu ev işleri içerisinde tartışılamaz bile.

Dolayısı ile çamaşır makinamızın da hijyene ihtiyacı vardır. Makinamızın temizliği için yeni çıkan makinalarda bulunan servis modunu çalıştırmak yeterli olacaktır. Servis modu olmayan makinalar da ise; deterjan haznesine bir miktar sirke ekleyerek ve makinamızı en yüksek sıcaklıkta çalıştırmamız yeterli olacaktır. Bu işlemi yılda iki kere yapmamız makinamızın hijyeni ve temizliği açısından önemlidir.