Azerbaycan konsolosluğu vize alma | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Azerbaycan konsolosluğu vize alma

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu vize alma ...
Azerbaycan konsolosluğu vize alma

Azerbaycan konsolosluğu vize alma

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu vize alma konusunda çok sıkıntı yaşayan arkadaşlarım olduğundan sizlere bilgiler vermek istedim. Öncelikle Google 'da bile henüz adresi değiştirilmedi lakin 1.5 senedir Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu Levent Karanfil sokak olarak görünüyor ama bu yanlış. Azerbaycan İstanbul Konsolosluğu nerede diye soracak olursanız;
Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu yeni adresi : Zeytinoğlu Caddesi No: 65 Akatlar / Beşiktaş / İstanbul

Sakın ola Levent Karanfil sokağa gitmeyiniz. Yeni adresi yukarıda verdiğim gibi Akatlar mahallesidir. Buraya en basit yol tarifi verecek olursak ; Etiler Ak merkez Alışveriş merkezinin karşısındaki cadde Zeytinoğlu caddesidir. Bu caddeden 500 metre ilerlediğinizde Azerbaycan Başkonsolosluğu solunuzda kalacaktır.

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu Mesai Saatleri ;

Hafta içi : Sabah 09:00 ve 12:00 arası - Öğle 14:00 ile Akşam 16:00 arası ( 12:00 ve 14:00 arası öğle arası )
Hafta sonu : Kapalı

Azerbaycan konsolosluğu vize alma konusunda çok büyük sıkıntı çekmiyorsunuz. Özellikle Türk vatandaşları işlemlerini çok kalabalık olmadığı günlerde bir günde halledebiliyor. Yoğunluk konusuna gelecek olursak , bazı günlerde Bursa, İzmir gibi illerden otobüslerle vize işlerini halletmek isteyen vatandaşlar geliyor. Haftanın en fazla 1 günü gelen bu otobüs dolusu insanların yoğunluk yaptığı aşikar. Onun haricinde çok aşırı bir yoğunluk olmuyor. Gün içerisinde erken geldiğiniz vakitte işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Her konsoloslukta ve devlet birimlerinde olduğu gibi kişi hakkında herhangi bir işlem yapılacak ise şayet , o kişinin kendisinin müracaat etmesi gerekiyor. Başkası adına işlem yapılmıyor. Buna dikkat etmeniz gerek.

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu ' nun çalışanları vatandaşlara karşı biraz sert olduğu bilinmekte. Bir çok vatandaş burada terslendiğini ve görevliler tarafından dışarı çıkarıldıklarını söylüyor. Özellikle Türkiye ' de bulunan Azeri vatandaşlarına karşıda çok kötü bir tutumu var. Evsiz kalan , yardıma muhtaç Azeri vatandaşlarına yardım etmiyor ve kapıları kapatıyorlar. Bu konuda çok fazla şikayet var lakin akıllara yurtdışındaki Türk Konsoloslukların misafirperverliği gelince insan rahatlıyor :)