Avokado Yemek Kalp Krizi Riskinizi Azaltabilir | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Avokado Yemek Kalp Krizi Riskinizi Azaltabilir

Yeni bir araştırmaya göre avokado yemek, özellikle tereyağı, peynir veya domuz pastırması gibi ...
Avokado Yemek Kalp Krizi Riskinizi Azaltabilir

Avokado Yemek Kalp Krizi Riskinizi Azaltabilir

Yeni bir araştırmaya göre avokado yemek, özellikle tereyağı, peynir veya domuz pastırması gibi yağlı yiyecekler yerine tüketirseniz kalp krizi riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Çalışma, otuz yıl boyunca her dört yılda bir diyet anketlerini tamamlayan 68.786 kadın ve 41.710 erkeği izledi. Çalışmaya katıldıklarında hiçbirinde kalp hastalığı veya inme öyküsü yoktu; takip süresinin sonunda, kadınların kabaca yüzde 11'i ve erkeklerin yüzde 16'sı kalp krizi veya felç geçirdi veya öldü.

Araştırmacılar, Journal of the American Heart Association'da, haftada en az iki porsiyon - kabaca bir bütün avokado - tüketen kişilerin kalp krizi geçirme olasılığının, bu besini hiç veya nadiren tüketen kişilere göre yüzde 21 daha az olduğunu bildirdi . Ancak avokado , felç riskini etkilemiyor gibi görünüyor .

Herbert Wertheim Halk Sağlığı ve İnsan Uzun Ömürlü Bilim Okulu profesörü ve dekanı Cheryl Anderson, Doktora, MPH , "Rutin olarak sağlıklı bir diyet yemenin çözümü hiçbir gıda olmasa da, bu çalışma avokadoların olası sağlık yararları olduğunun kanıtıdır." California San Diego Üniversitesi'nden yapılan açıklamada .

Amerikan Kalp Derneği'nin de başkanı olan Dr. Anderson, "Bu umut verici çünkü popüler, erişilebilir, arzu edilen ve birçok Amerikalı tarafından evde ve restoranlarda yenen yemeklere dahil edilmesi kolay bir gıda maddesi" dedi. AHA) Epidemiyoloji ve Önleme Konseyi.

Avokado, meyve ve sebzeler açısından zengin, kalp-sağlıklı bir Akdeniz diyetinin bir parçası olarak en fazla faydaya sahip olabilir , diye ekledi, çalışmaya dahil olmayan Anderson. Tipik bir Akdeniz diyeti ayrıca çok sayıda tam tahıl, baklagiller, kuruyemiş ve tohum içerir; sağlıklı bir yağ kaynağı için zeytinyağı kullanır; mandıra, yumurta, balık ve kümes hayvanları gibi kaynaklardan ılımlı miktarlarda protein içerir; kırmızı ve işlenmiş eti sınırlar.

Günde yarım porsiyon margarin, tereyağı, yumurta, yoğurt, peynir veya domuz pastırması gibi işlenmiş etleri avokado ile değiştirmek, kalp krizi gibi kardiyovasküler hastalık olaylarının riskini yüzde 16 ila 22 oranında azaltabilir. Yarım porsiyon fındık, zeytinyağı veya diğer bitki bazlı yağların yerine avokado kullanmanın net bir faydası yoktu.

Ortalama haftalık avokado tüketimi, 30 yıllık çalışma döneminde iki katına çıktı - kadınlar için haftalık 0,1'den 0,2'ye ve erkekler için 0,2'den 0,4'e.

Çalışmanın bir sınırlaması, katılımcıların hepsinin sağlık hizmetlerinde, genellikle hemşire olarak çalışması ve çoğunun beyaz olmasıdır. Bu, sonuçların diğer ırk veya etnik kökenlerden gelen veya farklı kariyer yollarına sahip kişiler için farklı olabileceği anlamına gelir.

Çalışma, avokadoların kalp sağlığını doğrudan iyileştirip iyileştirmediğini veya nasıl iyileştirebileceğini kanıtlamak için tasarlanmasa da , Nisan 2018'de The American Journal of Clinical Nutrition'da yayınlanan önceki araştırma, avokado tüketimini arterleri korumaya yardımcı olan daha yüksek "iyi" kolesterol seviyelerine bağladı. birikebilecek ve kalp krizine yol açabilecek yağ ve kalıntı içermez.

Harvard'da kayıtlı bir diyetisyen-beslenme uzmanı ve beslenme araştırmacısı olan Lorena Pacheco, çalışmanın baş yazarı Lorena Pacheco, yeni çalışmanın sunduğu şey, avokadoda bulunanlar gibi bitki bazlı doymamış yağlar açısından zengin bir diyetin kalp krizlerini önlemeye yardımcı olabileceğine dair taze kanıtlar. Boston'daki TH Chan Halk Sağlığı Okulu, yaptığı açıklamada.

Dr. Pacheco, hastalar - ve daha iyi yemeye ve kalp-sağlıklı bir diyet benimsemeye çalışan herkes için - "peynir ve işlenmiş etler gibi belirli sürülebilir ve doymuş yağ içeren yiyecekleri avokado ile değiştirmek" olmalıdır dedi.