Asus ROG GT51CH İnceleme | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Asus ROG GT51CH İnceleme

Republic of Gamers serisine en son eklenen, Asus'un en büyük masaüstü bilgisayarlarından ...
Asus ROG GT51CH İnceleme

Asus ROG GT51CH İnceleme

Republic of Gamers serisine en son eklenen, Asus'un en büyük masaüstü bilgisayarlarından biridir. GT51CH, üst düzey bileşenleri inanılmaz estetiğe karıştıran 23kg'lık bir canavar ancak 4.500 $ lık dudak uçuklatan rakamı haklı gösterebileceğinden emin değilim.

Bu bilgisayar bir canavar. Ön paneli eğimli bir malzemeden yapılmış, aydınlatılmış iki eğik çizgi arasında parlak bir RoG logosu yer alıyor.

Bu etkileyici bir başlangıç, ancak ön panelin altındaki dairesel bir ek var. Yanmış turuncu plastik ile halkalı gömme bir alan var ve kendi LED'lerine sahip - bu yüzden Iron Man'in Arc Reaktörü gibi parlıyor. Ancak sadece görsel bir dokunuş değil, yuvarlak giriş, Asus'un sadece giriş fanına ve daha sonra da PC'nin geri kalanına hava iletiyor. Yani fan görevide bulunuyor.

Asus başka yerlerde daha az etkilidir. Yan paneller tıknaz, açılı plastik parçalarla süslü ve tepe, tüm RoG serisinde kullanılan Mayanın esin kaynağı deseniyle kaplı. Kasa 584 mm derinliğe kadar eğik ve 587 mm boyunda.

Yapı kalitesi olağanüstü. GT51CH'yi kurmak için kullanılan plastik ve l çerçeveden ön ve tavan panellerini oluşturan plastik malzemeye kadar sağlam. Kenarları kalın ve inanılmaz derecede sağlam yapıda.

İç aksanı sabit diskleri tutmak için devasa, tıknaz bir kafes, hava akışına yardımcı olması için l-plastik bir yapı üzerine oturuyor ve dış çevresindeki iskelet alışılmadık derecede kalın.

Güç kaynağı alanı boyunca örtü yok ve güç kaynağı kendisi teçhizat üzerinden çirkin kabloları serbest bırakıyor - bazıları siyah örgü ile kaplanmışken diğerleri sadece çok renkli. İki grafik kartı, çirkin l çubukların arkasına gizlenmiş ve sabit disk yuvaları, plastikten yapılmış. İç kısmı kesinlikle eksi not alır.

Sabit disk yuvalarının dördü boş, anakartın alt kısmın da boş bir M.2 konektör ve iki boş bellek yuvası var, ancak genişleme için bu kadar alan bırakılmış. Boş PCI yuvalarına erişmek neredeyse imkansız ve başka herhangi bir yedek konektör yok.

Depolama ve belleği garantiyi geçersiz kılmaksızın yükseltmek mümkün -hepsi bu kadar. Yükseltme konusunda da  Asus'un önceden kurulmuş Aegis 3 uygulamasını kullanarak CPU'yu değiştirebilirsiniz, ancak CPU veya grafik kartındaki diğer değişiklikler yasaklanmıştır.

Tabii ki, Asus sadece sokak isimleri ile yarışmaz; İngiliz PC endüstrisi birçok meydan okuyucuya sahiptir. Scan, Chillblast, CyberPower ve PC Uzmanı gibi şirketler yüzlerce pound daha az spesifikasyona sahip sistemleri satıyor – yani Asus'un fiyatına paranızın karşılığını daha fazla almanız mümkün.

Kendinizden emin hissediyorsanız, daha iyi bir sistem kurmayı düşünebilirsiniz; bunu yaparken çok da para tasarrufu sağlamış olursunuz. Asus ile aynı çekirdek spesifikasyonuna sahip bir makineyi fiyatlandırdım, ancak daha iyi soğutma, üstün bir anakart, daha hızlı bellek ve daha saygın bir PSU ile. Ayrıca, iki GTX 1070 ve bir GTX 1080 Ti'ye sahip bir teçhizat seçeneğine sahip akıllı, daha geleneksel bir ATX kasaya da yer verdim. Fiyatlar 2735 $ ve  3000 $ arasında değişiyordu.

Asus'un temel donanımı, bir çift GTX 1070 karttır . Geliştirilmiş verimlilik ve performans sunan Nvidia'nın Pascal mimarisini kullanıyorlar ve her bir yonga 1920 akış işlemcisi ve 8GB bellek kullanıyor - bu nedenle iki kart bir araya getirildiğinde zorlu sayılar var.

Burada kullanılan GPU'lar, ancak stok hızlarında çalışıyorlar; bu, taban ve yükseltme saatleri 1506MHz ve 1683MHz'de oturuyor demektir. Asus, ROG adına çok heyecan verici, overclock edilmiş kartlar ürettiğinde bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

İki GTX 1070'in herhangi bir oyunu herhangi bir çözünürlükte oynatabilecek kadar gücü var. En yüksek ayarlarında ve 4 K'de altı oyunla Asus'u test ettim ve en zayıf ortalama Fallout 4'te 51fps sonuçtu ve en iyisi Orta Dünya'da 91fps'lik bir hız: Shadow of Mordor'du.

İkinci uyarı ise GTX 1070'in yamalı SLI performansı. Bu makinedeki çift kartlar hiçbir zaman kusursuz ölçeklendirme sağlamadı: Tek bir GTX 1070 ile kıyaslandığında Asus, beş oyun testimde karşılaştırma sonuçlarım % 38 ile % 93 arasında değişti ve ortalama % 76'ydı. İki GPU ile mükemmel bir performans artışı bekleyemezsiniz, ancak yine de, GPU'larda ikiye katlanma yanlış bir ekonomi gibi hissediyor.

İşlemci gücü bir Core i7-7700K'den geliyor . Dört Hyper-Threaded çekirdeği olan sağlam bir yonga, ancak burada 4.2GHz'lik stok hızına ulaşıyor. CPU'yu 4.8GHz'e hız aşırtmak için Asus Aegis aracını kullanmak mümkündür ancak birçok İngiliz PC üreticisi tarafından standart olarak uygulama bu.

Aynı zamanda mevcut pazarda biraz da eski şapka gibi görünüyor emde o fiyatıylaBenzer fiyatlı bilgisayarlar Intel'in yeni altı çekirdekli Skylake-X yongalarına veya daha fazlasına sahip.

Asus, orta düzey uygulama performansını hayal kırıklığı yaratan termal sonuçlarla birleştirdi. GT51CH, Sessiz ve Performanslı fan modlarına sahiptir ve boşta test sırasında ve bir oyun karşılaştırması yaparken makul derecede sessiz kaldı - ancak işlemciyi itin ve hepsi yanlış gitmeye başlıyor.

CPU overclock'u etkinleştirdikten sonra CPU stres testi ve Performanslı fan modu gürültüyü artırdı ve son birkaç yıldır Asus'u test ettiğim en yüksek sesli oyun sistemlerinden biri yaptı. İşlemci stres testi durdurulduğunda gürültü düştü, ancak hala benim için hayal kırıklığı yaratan bir sonuç.

İşlemci normal hızlarda çalışırken 90 ° C'ye kadar yükseldi. İşlemciye biraz fazla yüklenildiğinde sıcaklığın dört derece daha yükseldiğini gözlemledik.

Asus'un tek girişli fanı kasanın tabanında oturuyor ve iki GPU'ya serin hava iletiyor - ancak temiz havanın mütevazı 120mm işlemci soğutucusundan kartların üzerine ulaşmasını zorlaştırıyor.

512GB Samsung 950 PRO SSD , 3498MB / sn ve 1652MB / sn okuma ve yazma hızı sayesinde geniş ve hızlı. Güzel 2 TB sabit disk var ve 802.11ac kablosuz. Bir de optik sürücü var, ancak Blu-ray yerine bir DVD ve titrek raylar üzerinde makineden çıkıyor.

Anakart en azından kutuları minimum alan bir asus modelidir. PCI yuvaları ve SATA konektörleri erişmek zor ve ana grafik soketleri etrafında yalnızca bir avuç RGB LED'ine sahip.

İlginç bir soğutucu bulunmadığı gibi yerleşik görüntüler veya düğmeler de yok. Bu anlaşılabilir, çünkü bu gerçekten de bir düzeltme için bir bilgisayar değil, ancak daha iyi görünmesini isterdim - yan panelin renkli penceresinden daha ilginç bir manzara olurdu.

Tüm teçhizattaki, hayal kırıklığı yaratan temayı sürdüren 700W AcBel birimi tarafından desteklenmektedir. 80Plus Gümüş sertifikası var ve modüler değil – 4.500 dolarlık bir sistemden daha iyi bir performans beklerdim.

Asus teçhizatı, 4K'da, birden fazla ekranda veya bir VR kulaklıkta oynayacak, ancak iki GTX 1070, tek bir GTX 1080 Ti'yi aşabiliyor ve SLI tutarsız olduğunu kanıtlıyor.

İşlemci performansı zayıf orta düzey karşılaştırma sonuçlarında bile, oldukça zayıf kalıyor.

İki grafik kartı GTX 1080 Ti üzerinde ikna edici bir gelişme sağlamıyor - gerçekten de GPU'ların bazı durumlarda daha yavaş - ve Core i7-7700K günümüzün en iyi hız aşımı ve güncellenmiş makineleriyle rekabet edemiyor. Bileşenlerin geri kalanı çok zor ve soğutma donanımı yetişmiyor - CPU çok sıcak oluyor ve makine gürültülü. Durum muazzam, ağır ve özellikleri hayal kırıklığı yaratıyor.

Muhtemelen benim tercih edebileceğim bir ürün değil. Asus, GT51CH bir oyun sistemi kurmaya çalıştı ancak önemli alanlarda yetersiz kaldı. Asus'un en yeni oyun bilgisayarı istenileni vermedi ve 4.500 $ elde edilenler düşünüldüğünde oldukça yüksek bir miktar. Bu para ile başka bir ürüne bakmak daha iyi olur.