App Store bağlanamıyor çözüm | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

App Store bağlanamıyor çözüm

Apple İphone 6 kullanıcısıyım. Çok fazla App Store 'a girmiyorum. Uygulama indirmeye ve indirilen ...
App Store bağlanamıyor çözüm

App Store bağlanamıyor çözüm

Apple İphone 6 kullanıcısıyım. Çok fazla App Store 'a girmiyorum. Uygulama indirmeye ve indirilen uygulamaların güncellemelerini yapmaya çok üşeniyorum diyebilirim :) Dün can sıkıntısından App Store'dan oyun indirmek istedim. Lakin App Store'a Bağlanamıyor hatası aldım. Ne yaptıysam olmadı bu konuyu çok araştırdım. Yapılacak tüm işlemleri sizler için toparladım. Ben problemimi çözdüm umarım sizde sıkıntı yaşamazsınız.

İşin garip tarafı 3 G ile App Store'a Bağlanamıyor hatası alırken , Wifi ile bu hatayı almadan rahatça girebiliyordum. Bazı arkadaşlar ise Wifi ile giremdiğinden bahsetmiş. Son olarak İos 7 sürümünde bu şekilde çok hatalar alınmış. Ben ise İos 9 kullanmaktayım.

Öncelikle İnternet bağlantınızın ve bağlantı seviyenizin tam olduğundan emin olduktan sonra bu çözüm seçeneklerini denemelisiniz. Zayıf bağlantılarda da App Store'a bağlanamıyor hatası alınabiliyor. İnternet bağlantınızın sorunsuz olduğunu varsayıyorum.

App Store'a Bağlanamıyor Çözüm İçin Yapılacaklar ;

1- Telefonunuzun Saat Güncellemesinin Doğruluğundan Emin Olun ;

- Telefonunuzun Menü kısmından Ayarlar sekmesine , oradan Genel sekmesine tıklayın. Açılan menüde  Tarih ve Saat sekmesine tıklayarak  Otomatik zaman doğruluğunu kontrol edin.
Burada Önemli olan kısım Otomatik Ayarla kısmının aktif olması ve bulunduğunuz Saat Diliminin doğru olması.

App Store bağlanamıyor çözüm

Denediniz ve olmadı mı ? Hemen 2. yönteme geçelim.

2-  Hücresel Veri Kullanırken App Store 'a İzin Verin ;

- Telefonunuzun menü kısmına gelip Ayarlar 'a tıklayın, ardından Hücresel sekmesine tıklayın ve aşağı inerek Hücresel Veri açıkken kullanabileceğiniz uygulamaların izinlerini kontrol edin. Burada bulunan App Store ' u aktif hale getirin.

App Store bağlanamıyor çözüm

Denediniz ve olmadı mı ? Hemen 3. yönteme geçelim.

3- Dns Değiştirmeyi Deneyin ;

- Manuel Dns den bahsedeceğim. Lakin hazır kurulu Vpn var ise oradan da yapabilirsiniz. App Store'a Bağlanamıyor hatası aldığınız için vpn indiremeyeceğinize göre manuel olarak Dns değiştirmeyi göstereceğim. Dns değiştirme Wi-Fi ile bağlanamayanlar için.

- Öncelikle Menü, ardından Ayarlar sekmesi daha sonra Wi-Fi ( Wifi ağına bağlanmanız gerekmekte) sekmesine tıklıyoruz. Daha sonra bağlandığınız Wi-Fi ağının yanında bulunan yuvarlak içine alınmış mavi '' i  '' kutucuğuna tıklıyoruz. Daha sonra Dns sekmesine tıklayarak Dns lerimizi yazıyoruz.

App Store bağlanamıyor çözüm

App Store bağlanamıyor çözüm

Alternatif Dns olarak Google Dns leri de kullanabiliriz.

Google Dns ; 8.8.8.8 , 8.8.4.4

Denediniz ve olmadı mı ? Hemen 4. yönteme geçelim.

4- Telefonunuzda İos Son Sürüm Olduğunu Kontrol Edin ;

- Benim App Store'a Bağlanamıyor hatasını çözdüğüm sekme burasıdır. Söylediğim gibi güncelleme yapmayan birisiyim ve telefonum İos 9 da kalmış. Son sürüm olan İos 9.1 e yükselttiğim zaman çözüldü. Eğer daha düşük bir sürümde iseniz kesinlikle güncellemenizi kontrol edin.

Menü sekmesinden Ayarlar kısmına tıklıyoruz, ardından Genel sekmesine tıklıyoruz. Buradan Yazılım Güncelleme kısmına tıklayarak İos sürümümüzü kontrol ediyoruz. Zaten herhangi bir güncelleme var ise yanında (1) olarak yazacaktır. Güncelleme yaparken şarjınız %50 nin altında olmamalıdır. Eğer %50 altında ise telefonunuzu şarja takarak ta güncelleme 

App Store bağlanamıyor çözüm

Denediniz ve olmadı mı ? Hemen 5. yönteme geçelim.

 

5- Telefonunuzu Restore Edin ;

- Ben çözümümü 4. adımda buldum. Lakin birçok arkadaş bununda fayda etmediğini söylemişler. Son olarak telefonunuzu restore etmek ( Başlangıç ayarlarına döndürmek)  sizin için kesin çözüm olacaktır. Birçok kişi bu ilk 4 yöntemi denemeden direk restore ederekte App Store'a bağlanamıyor hatasından kurtulmuş. İphone 'ununzu restore etmeden önce bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Rehber , mesajlar , whatsapp ve fotoğraflarınızı kesinlikle yedekleyin daha sonradan üzülmeyin. Bunun içinde İcloud ' u kullanabilirsiniz.

- Menü sekmesi ardından Ayarlar ' a tıklıyoruz. Ardından Genel sekmesine tıklıyor ve en altta bulunan Sıfırla kısmına tıklayarak telefonumuzu restore ediyoruz. Bu süreçten sonra İphone 'unuz sıfır aldığınız ilk ayarlarınıza dönecektir.

App Store bağlanamıyor çözüm

App Store'a bağlanamıyor hatasını bu şekilde anlattım. Eğer yine yapamadıysanız buradan yorumda bulunabilirsiniz. Sizler için en kısa zamanda çözüm bulabilirim.