Android 12L Beta 2 Yayınlandı | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Android 12L Beta 2 Yayınlandı

Google, Android 12L'nin ilk beta sürümünü yayınlamayalı uzun zaman oldu. Yeni başlayanlar ...
Android 12L Beta 2 Yayınlandı

Android 12L Beta 2 Yayınlandı

Google, Android 12L'nin ilk beta sürümünü yayınlamayalı uzun zaman oldu. Yeni başlayanlar için, Android 12'dir, ancak tabletlerde ve katlanabilir cihazlarda kullanıma uygun hale getirmek için ek optimizasyon ve değişikliklerle. Android 12L'nin ikinci beta sürümü burada ve işte aynı şekilde yeni olan her şey

TL;DR.Android 12L, 600dp'den fazla ekranlar için optimize edilmiştir. Android 12'nin tüm yeni avantajlarına sahiptir, ancak daha büyük ekranlara daha iyi uyacak uyarlanabilir bir düzene sahiptir. Çoklu görevi biraz daha kolaylaştıran bazı ek özellikler de vardır.

Android 12L Beta 2: Yenilikler Nelerdir?

Güncellemede birkaç hata düzeltmesi dışında önemli bir şey yok. Kaç android 12L beta güncellemesi yayınlanacağından emin değiliz, ancak bu daha çok Google'ın bizim için sakladığı tek şeyin bu olup olmadığını düşünmemizi sağlayan bir cila gibi görünüyor. Amaç Android'i tabletlerde daha iyi hale getirmekti ve zaten oldukça iyi görünüyor.

Google ayrıca, davranışlar ve API'ler kesinleştikçe bu güncellemenin geliştiriciler için gerekli olduğunu ve istikrarlı bir sürüme işaret ettiğini söyledi. "Beta 2'den başlayarak sistem davranışları ve API'ler sonlandırılır. Bu, uygulamanızın uyumlu bir sürümünün kullanıcıların bu güncellemeyi alması için hazır olduğundan emin olmak için gereken son test ve geliştirme çalışmalarına başlama zamanıdır. 12L standart bir API düzeyine (API düzeyi 32) sahip olacaktır.

Son API'lerle, odağı son uyumluluk testine kaydırmanın ve güncellenmiş uygulamalarınızı kullanıcılara ve aşağı akış geliştiricilerine yayınlamanın zamanı da geldi. Ayrıca son API'lerle oluşturabilir ve yeni API'leri veya özellikleri kullanarak yeni kodları iyileştirebilirsiniz."

Düzeltilen Sorunlar

  • Kilit ekranındaki saatin ekranda ortalanmıyor olmamasına neden olan sorun çözüldü.
  • Son uygulama görünümündeki tüm son uygulamaların "Uygulama kullanılamıyor" tost mesajıyla siyah bir görüntü olarak gösterilmesine neden olan sorun çözüldü.
  • Uygulamalar arasında geçiş yapmak için hareketleri kullanmanın bazen önceki uygulamanın durumunun geçerli uygulamanın bir bölümünde gösterilen bir görüntü bırakmasına neden olan sorun çözüldü.
  • Kilit ekranındaki bazı simgelerin daha büyük ekranlarda görüntülendiğinde çok küçük olduğu bir sorun giderildi.
  • Bazen bir cihazın kilidini açtıktan sonra kilit ekranının kapatılmayacağı bir sorun giderildi.
  • Bitmap görüntülerinin kaybolmasına veya widget'larda yanlış işlenmesine neden olan bir sorun giderildi.

Android 12L beta sürümüne Pixel cihazınıza buradan kaydolabilirsiniz. Android 12L hakkında düşünceleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorumlar bölümünden bize bildirin.

Kaynak: developer.android.com