ALM nedir? Bilmeniz Gereken Her Şey | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

ALM nedir? Bilmeniz Gereken Her Şey

Oyunla alakalı bilinmesi gereken çoğu argo ve terminoloji var; Bu arada, oyun kurulumunuz amacıyla bir TV ...
ALM nedir? Bilmeniz Gereken Her Şey

ALM nedir? Bilmeniz Gereken Her Şey

Oyunla alakalı bilinmesi gereken çoğu argo ve terminoloji var; Bu arada, oyun kurulumunuz amacıyla bir TV satın alabilmek istiyorsanız, Otomatik Düşük Gecikme Modu ile alakalı bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu makale, başlamanıza yardımcı olmak amacıyla ALLM ve Otomatik Düşük Gecikme Modu ile alakalı bilmeniz gereken asli şeyleri anlatacaktır.

ALLM ya da Otomatik Düşük Gecikme Modu, oyun tecrübesinizi tamamiyle etkinleştirebilecek çoğu özellikten biridir. VRR ile birleştiğinde, bireyin oyun tecrübesini geri dönüşün olmadığı hissine tamamiyle yükseltmeye yardımcı olur. Bununla birlikte, ALLM'nin tam olarak ne olduğuna bakalım.

ALLM (Otomatik Düşük Gecikme Modu)


ALLM ya da Otomatik Düşük Gecikme Modu, bir TV'nin bir oyun konsolu algıladığında olası olan en düşük gecikmeyle oyun ön ayarına geçip gitmesini sağlar; bu gerektiğince basit, değil mi? Dahası var. ALLM, harika bir oyun tecrübesi amacıyla en iyi ayarlara geçerken gecikmeyi azaltmak amacıyla hareket işlemeyi kapatır. Aynı vakitda, hala üst seviye oyun TV'lerinde tespit edilen VRR'nin aksine, farkında olmasanız bile, çoğu TV'de bu özellik esasen var.

Tüm çağdaş TV'ler, görüntü niteliğini çoğaltmak ve daha net görüntüler sağlamak amacıyla son işlemeyi kullanırken vakit alır; milisaniyeden bahsediyoruz. Bununla birlikte, bu milisaniyeler pek bir şey etkilemez; Ancak, oyun söz hususu olduğunda, bu milisaniyeler gecikmelere namacıyla olur ve muhakkak en sevdiğimiz oyunu oynarken gecikme istemiyoruz.

ALLM, Oyun Modu ile aynı mı?


İkisini karıştırmak basit olsa da, daha büyük bir anlamda ALLM, TV'deki Oyun modundan farklıdır. ALLM, bir oyun konsolu algıladığında TV'de Oyun modunu etkinleştiren bir teknolojidir. Oyun modları gerektiğince uzun bir süredir sahip olunan olsa da, ALLM ya da Otomatik Düşük Gecikme Modu bunu sizin amacıyla yaparken, kullanıcıların onu etkinleştirmek amacıyla TV ayarlarına girmeleri gerekir. Ayrıca, konsolunuzu kapatmayı bitirdiğinizde, rastgele bir ayarı geri almanız gerekmez; ALLM bunu sizin amacıyla yönetiyor.

Bu arada hangi konsolların ALLM'yi desteklediğini merak ediyorsanız, hem Sony'nin PlayStation'ı hem de Microsoft'un Xbox'ı ALLM'yi destekliyor; Son olarak, Otomatik Düşük Gecikme Modu ile alakalı bütün şüphelerinizi giderebildiğimizi umuyoruz.