Alkali Diyet İle Kilolardan Kurtulun | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Alkali Diyet İle Kilolardan Kurtulun

Alkali Diyet İle Kilolardan Kurtulun Teknolojinin de gelişmesi ile hazır gıda ve ve özellikle fast food ...
Alkali Diyet İle Kilolardan Kurtulun

Alkali Diyet İle Kilolardan Kurtulun

Alkali Diyet İle Kilolardan Kurtulun Teknolojinin de gelişmesi ile hazır gıda ve ve özellikle fast food yiyecek sektörü de insanları her geçen gün daha fazla içine çekiyor. Durum böyle olunca da özellikle bayanlar ne zevklerinden vazgeçebiliyor ne de kilo almak istiyorlar. Amerika Birleşik Devletlerinin de başını çektiği çoğu ülke obezite ile mücadele de kırmızı ışık yakmış durumda, Bunun ana nedeni de tabi ki yüksek yağ ve asit oranlı fast food tarzı yiyecekler.
Bu yazımızda fastfood tarzı yiyeceklerin zararlarını anlatmayacağız, bunu zaten biliyorsunuz. Son yıllarda özellikle diyetisyenlerin de kürlerine eklediği “Alkali Diyet” ve öneminden, nasıl olması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Alkali Diyet Nedir?

Tüm canlılar gibi insanlarda hücrelerden meydana gelmektedir. Hücrelerimiz bizim aldığımız gıdaları yakarak vücudumuz için gerekli enerjiyi üretirler. Gerekli enerji üretiminde de aldığımız gıdalara göre vücutta dışarı atılması gereken asitler ortaya çıkmaktadır ve bu asitlerin yok edilmesi içinde alkali ye ihtiyacımız vardır. Vücut bu asitleri yok edecek gerekli alkaliyi almadığı takdirde asidik hastalıklara davetiye çıkarmış olacaktır. Vücudumuzdaki bu asit alkali dengesinin sağlanması olayı Alkali Diyet ile mümkün olmaktadır.

Asit Alkali dengesi sağlanmazsa ne olur?

Alkali seviyemiz az ve asitler vücudumuzu ele geçirmişse tehlike çanları çalıyor demektir. Asitler hücreleri bertaraf ederler ve birçok hastalığın temelinde de bu yatmaktadır. Kalp hastalığı, şeker hastalığı, tansiyon, kemik erimesi, obezite ve böbrek rahatsızlıkları gibi önemli rahatsızlıkların temelinde asit birikiminden söz edilmektedir.

Bu asit alkali dengesini sağlamak için ise %80 Alkali yiyecekler ve %20 Asitik yiyecekler tüketilmesi gerekmektedir. Yiyecek tablosu aşağıdaki gibidir, Dilerseniz kendi diyet listenizi kendiniz de çıkarabilirsiniz.

Alkali Diyet İle Kilolardan Kurtulun

Alkali mi Asitli mi olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Ph ölçümü yapamıyorsanız en basit yönetimi idrarınızı gözlemlemenizdir. Sabah kalktığınızda ; Açık sarı ve kokusuz idarar yaptıysanız Alkalisiniz. Orta sarı az kokulu idrar alkalidir ve idrar rengi çok koyu ve kokulu ise asit oranı çok fazla demektir.

Alkali Su için!!!

2 Litre suya atacağınız bir dilim limon ya da misket limonu ya da bir iki damla sirke vücudunuzun alkali olmasını sağlar. Yine 2 litre suya katacağınız Eczanelerde satılan karbonattan 1 tatlı kaşığını tanecikleri yokolana kadar karıştırın ve günlük olarak tüketin.

Çay, kola, kahve gibi içecekler su yerine geçmediği gibi vücudumuzun da su oranını düşürmektedirler, bunlardan mümkün olduğunca uzak durun. Vazgeçemiyorsanız da bunları tükettikten sonra mutlaka 2 bardan alkali su için.

Tazı sıkılmış SEBZE suları tüketin. Sofra tuzu yerine deniz veya himalaya tuzu kullanın.