Akbank Konut Kredileri | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

Akbank Konut Kredileri

Her bankada olduğu gibi Akbank’ın da müşterilerine özel hazırladığı konut kredileri ...
Akbank Konut Kredileri

Akbank Konut Kredileri

Her bankada olduğu gibi Akbank’ın da müşterilerine özel hazırladığı konut kredileri üzerine kurulu olan ve herkesçe ilgi gösterilen konut kredisi rekabet içerisindedir. Konut kredisinde bilindiği gibi en önemli konulardan birisi ev değerinin ekspertiz tarafından belirlenmesi ve bunun üzerine %70’e kadar kredi verilmesidir. Bu durumda ev değerinin iyi bir şekilde belirlenmesi için banka çalışanı olan ekspertizin’ de bu konuda uzman olması gerekmektedir. Ekspertizler genellikle bu konuda emlakçılarla çalışarak evin ortalama değerini o bünyeden öğrenerek kafasına göre değer biçebilmektedir. Semtte bulunan ev ortalamasının 150.000 TL’den başlaması her evin 150.000 TL’den başladığı anlamına gelmediği gibi bu konuda konut kredisi çekecek müşteriler maalesef sorun yaşayabilmektedir. Bu sebepten ötürü kişiler banka’dan konut kredisi çekerken ekspertizin neye göre ev değerlendirmesi yaptığını merakla banka çalışanlarına sormak durumunda kalmaktadır.

Değerlendirme Çalışması
Konut alacak kişiler arasında tamamen kredi çekmek adına yapılan ekspertiz çalışmalarında her banka aynı değeri vermemektedir. Bu sebeple sadece tek banka ile çalışmamanız bu konuda Akbank gibi iyi olan bankacılarla durumu istişare etmeniz sizin daha kolay ev sahibi olmanıza yardımcı olabilecektir. Dolayısıyla Akbank bu konuda gelişmiş ve inovatif ekspertiz ekibiyle ciddi anlamda doğruya yakın ve olması gerekene yakın ekspertiz sonuçları çıkararak müşterilerine daima olumlu yaklaşmaktadır. Ki ev değerinin düşük gösterilmesi bildiğiniz gibi %70 kredi’den sonra geriye kalacak %30’luk diliminde ki nakidin olmamasına problem açacaktır. Haliyle bir evin değeri ne kadar yüksek olursa sizin %30’luk değer diliminizde o kadar düşük olacak bu şekilde de çok rahat konut kredisi alabileceksiniz.
Akbank’tan konut kredisi çekmemeniz için herhangi bir neden bulunmuyor. Bu konuda ivedi bir şekilde herkese yardımcı olan ve bankacılık sektöründe en çok ev sahipliği yapan bankalar arasında yer alan Akbank’la muhakkak tanışmalı ve bu konu hakkında net olan bilgiler alarak hareket etmeniz gerekir. Akbank’tan konut kredisi adına başvuru yapmadan önce muhakkak ama muhakkak banka şubesine gitmeniz ve orada yer alan yetkili kişilerle görüşme yapmanız sizin açınızdan eminiz ki çok daha iyi olacaktır.