2022 de Windows 10 bilgisayarınıza temalar nasıl yüklenir | Firma Ekle - Ücretsiz Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle

2022 de Windows 10 bilgisayarınıza temalar ...

Windows'ta masaüstü temasını değiştirmek, Windows 98 günlerinden beri var. 2022'de, ...
2022 de Windows 10 bilgisayarınıza temalar nasıl yüklenir

2022 de Windows 10 bilgisayarınıza temalar nasıl yüklenir

Windows'ta masaüstü temasını değiştirmek, Windows 98 günlerinden beri var. 2022'de, bilgisayarınız için yalnızca renk düzenini değil, simgelerinizi ve pencerelerinizi dönüştüren tam bir 4K tema yüklemek her zamankinden daha kolaydır.

Microsoft Store'dan veya renk düzenini pencerelerinize ve görev çubuğunuza değiştirebilecek diğer uygulamaları kullanarak bir Windows 10 veya Windows 11 temasını yüklemek için birçok yöntem vardır.

Şu anda bilgisayarınızın görünümünü ve hissini size özel bir şeye dönüştürmek için birçok fırsat var.

Bunu göz önünde bulundurarak, bilgisayarınızın sadece RGB'nizle dışarıda değil, daha da parlamasını sağlamak için bazı temaları nasıl kuracağınız aşağıda açık.

Resmi temalar nasıl yüklenir

Windows 8'den önce , yeni temalar yüklemek için gerçekten resmi bir yöntem yoktu, ancak Microsoft Store'un tanıtılmasıyla çok daha kolay hale getirildi.

Microsoft Mağazası'ndaki temalar bölümüne gidin. Bölüme göz atın ve bir tema yüklemek istiyorsanız, sadece bir temaya tıklayın, 'Al' tuşuna basın ve yüklenecektir. Kişiselleştirme > Temalar > Ayarlar'a gidin ve mevcut temaların yanında gösterilir ve pc'nize görünümde bir değişiklik yapmaya hazırdır.

Ancak, mağaza, bir temanın tüm PC'de nasıl görünebileceğini göstermede en iyi olmadığı için, hantal kullanıcı arayüzünün yanı sıra, beğeneceğiniz bir tema bulma samanlığında neredeyse bir iğnedir.

Resmi olmayan temalar nasıl yüklenir

Üçüncü taraf temaları burada devreye giriyor. Üçüncü taraf temaların yüklenebilmesi için önce UltraUXThemePatcher adlı bir uygulamanın indirilmesi gerekir. Kullanıcı arayüzünü değiştirmekten sorumlu olan Windows 10'daki belirli dosyaları değiştirir, ancak UltraUXThemePatcher kaldırılırsa bunları normale döndürrmektedir.

Yüklendikten sonra DeviantArt veya ThemePack'e gidebilir ve size en uygun temayı arayabilirsiniz.

Beğendiğiniz bir tema bulduktan sonra bunları 'WindowsResourcesThemes' içine bırakın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın, ardından Kişiselleştirme > Temalar > Ayarlar'a gidin ve yürürlüğe çıkmaya hazır resmi varyantların yanında görünecektir.

Masaüstünüzü daha da sergileyebilecek başka bir uygulama daha var.

 

Wallpaper Engine, birçok kullanıcının kendi tasarımlarına katkıda bulunduğu Steam Atölyesi entegrasyonu sayesinde daha da fazla indirebileceğiniz çok sayıda animasyonlu arka plana sahiptir. İsterseniz her gün için farklı bir duvar kağıdı veya gün boyunca belirli saatler için planlanmış olabilir.

Renkleri, nesneleri, animasyonların oynatım hızını ve çok daha fazlasını özelleştirebilirsiniz. Hatta birden fazla monitörde çalışır, böylece tüm ekranlarınızda çalışan ve çarpıcı bir etki sağlayan bir animasyona sahip bir duvar kağıdına sahip olabilirsiniz.